Máte více úvěrů? Zkuste je sloučit. Nevýhodnou půjčku můžete refinancovat

Auto začalo dosluhovat, chata nutně potřebovala rekonstrukci, manželka si přála jet na dovolenou, pračka začala vytápět sousedy, důvodů, proč si lidé musejí vzít půjčku, je více. Staré úvěry ale nemusí být i nadále vaší koulí u nohy, alespoň ne tak těžkou jako doposud. Jiná banka vám dnes může nabídnout výhodnější podmínky i úrok. Půjčku tak splatíte dříve, a dokonce nepřeplatíte tolik peněz. Jak na to?

PR článek wallet-1240738 zdroj: DF

Když splácíte několik půjček současně

Pokud splácíte více úvěrů současně, může se vám lehce stát, že začnete ztrácet přehled nad tím, kam a kolik peněz vám z vašeho měsíčního rozpočtu odchází. Dobrou volbou je v tomto případě konsolidace půjček, sloučení všech do jedné za účelem snížení měsíčních splátek. Přitom také můžete získat lepší a transparentnější podmínky.

 

Plusem je také, že množství půjček, které můžete konsolidovat, většinou není nijak limitované. Jediným omezením může být celková výše všech vašich stávajících úvěrů. Sloučit lze bankovní úvěry, půjčky od splátkových společností, kreditní karty nebo třeba kontokorent.

 

Která banka nabízí nejvýhodnější konsolidaci?

Ne všechny banky konsolidaci nabízejí. Zažádat si o ni můžete spíše u těch větších a zavedených, ale není to vždy pravidlem. Která banka má nejvhodnější produkt, ušitý na míru přímo pro vás, vám pomůže zjistit naše kalkulačka. Stačí zadat několik jednoduchých parametrů a ona vám vyhledá tu nejlepší možnou variantu, a dokonce také vypočítá, kolik u konkrétní banky konsolidací uspoříte.

 

Když máte pouze jednu půjčku

V případě, že splácíte pouze jeden úvěr, ale podmínky, za kterých jste si jej sjednali, pro vás nejsou ideální, zažádejte si o jeho refinancování. Refinancováním se rozumívyplacení vašeho stávajícího úvěru úvěrem novým, kterývám poskytne jiná banka. Refinancování se používá například u hypoték, u kterých končí úroková fixace apod.

 

Je refinancování nebo konsolidace půjčky pro každého?

Mezi hlavní podmínky, které musíte splňovat, aby vám banka vyšla vstříc, patří samozřejmě plnoletost, české občanství, trvalé bydliště na území České republiky nebo třeba trvalý a doložitelný zdroj příjmů. Dalším faktorem, který bude banka zohledňovat, je zcela jistě platební morálka.

23. října 2017 15:34:39

Reklama

Témata

Daně v ČR

V minulém tématu týdne jste měli možnost získat informace související s daňovým přiznáním. V...

Rodinné dávky

Rodiče mají při splnění zákonných podmínek nárok na peníze od státu během mateřství nebo nemoci...

Daňové přiznání 2011

Všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) musí včas odevzdat daňové přiznání a Přehledy o...

Zaměstnanci a paragrafy

V posledních letech stoupá počet občanů, kteří během života změní několikrát pracovní místo....

Finance a dovolená

Všichni chceme mít radostnou a veselou dovolenou. Odpočinout si, pobavit se a být v pohodě....

Reklama
Reklama

Důchodové nároky

Podmínky pro státní penzi

Při výpočtu starobního důchodu v roce 2018 se hodnotí příjmy v letech 1986 až 2017. Jak se jednotlivé příjmy přepočítávají? Kdo má na důchod nárok? Mají penzisté daňové povinnosti?

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky