Jak ušetřit při podnikání? Tipy pro každého

Při podnikání jsou velmi důležité dvě věci. Ta první je spojena s tím, že cílem každého podnikatele by měl být primárně velký zisk. Potom je zde ještě věc druhá. A to jsou výdaje. Čím jsou menší, tím více ve formě pochopitelně zbude. Zajímá vás, jak se dá ušetřit dobře a efektivně? Podívejte se společně s námi.

protect-665088_1920 zdroj: pixabay.com

Daně

Ty musí platit téměř každý podnikatel. Pokud se podíváme na daňové zatížení v ČR, musíme jasně říci, že daní je mnoho a rozhodně nejsou nijak nízké. A tak i desítky procent ze svých výdělků odevzdávají podnikatelé státu. A přitom by bylo možné tyto peníze ušetřit. A to samozřejmě zcela legální formou. Jak konkrétně? Stačí se podívat na pozitiva, která mohou přinášet offshore subjekty. Mluvíme o množnosti přesunout firmu do některého z daňových rájů. Zde se daň platí buď nulová, nebo jenom menší paušální částkou. Výsledek je pochopitelně jasný – firmě z její činnosti zůstává více peněz. Jaké ráje dnes primárně dominují? Určitě tyto:

  • Seychely
  • Belize
  • Panama

Outsourcujte

O co se jedná? Jde v podstatě o postup, během kterého neřešíte všechny nutné procesy vy sami jako firma, ale delegujete je na někoho jiného. Nikoliv zaměstnance, ale jiného podnikatele, který se danou oblastí zabývá a který danou službu poskytuje. Jedním z ideálních příkladů je přeprava zboží. I toto je cesta, jak můžete ušetřit. Pokud byste vlastnili a spravovali vozový park, a k tomu všemu museli mít řidiče, rozhodně by se to nemuselo tak vyplatit, jako když dopravce najmete. A je jedno, zda to bude osoba s dodávkou, nebo profesionální rychlá kamionová přeprava. A jelikož jednáte s jinou firmou, je pochopitelně možné vyjednat si takové podmínky, které pro vás budou z hlediska efektivity i peněz ty nejlepší. A podobných cest můžete ve firemních procesech najít mnoho.

Kontrolujte a hlídejte

Není nic horšího, než když se ve firmě krade. Bohužel to není nic neobvyklého. Jakákoliv krádež je velmi těžko odhalitelná, a pokud jde o ztrátu, pochopitelně jde na vrub samotné firmy. Proto by mělo být cílem snižovat dané výdaje tím, že budete lépe hlídat a kontrolovat. Ideální je kontrolovat přímo zboží, které jde na sklad a ze skladu. Pomohou k tomu nerezové paletové váhy, které jsou rychlé a přesné. Když k tomu ještě přidáte odpovědnost jednotlivých zaměstnanců, a osvědčené kamerové systémy, máte jistotu, že i tuto výdajovou položku budete mít vyřešenou.

Šetřete na běžné spotřebě

Voda, topení, nebo i elektřina. To vše může spolknout nemalé finanční prostředky. Vaším cílem by mělo být šetření. A to třeba tak, že využijete služeb levnějších dodavatelů. Také není od věci investovat do nových technologií, které mohou nabídnout dlouhodobě nižší spotřebu a tak se sami zcela zaplatí. I toto je jedna z doporučených cest pro každou firmu.

18. září 2017 16:55:17

Reklama

Témata

Nemovitost na úvěr

Někteří mladí lidé se nechtějí vázat, chtějí více svobody a volnosti a více peněz na zábavu, a...

Financování důchodu

Důchod a jeho financování jsou klíčové otázky, o kterých by měl přemýšlet každý z nás. Důvod je...

Daně za rok 2014

Kolik zaplatí OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné) na dani z příjmu fyzických osob za rok...

Platby přes internet

Internetové bankovnictví nám šetří peníze a náš drahocenný čas. Správným výběrem internetového...

Vánoční statistiky

Vánoce mají hluboký význam především pro křesťany. Po Velikonocích je to pro ně druhý...

Reklama
Reklama

Daně za rok 2017

Vyplnění daňového přiznání a příloh

Vyplnění daňového přiznání za rok 2017 není záležitostí pouze podnikatelů a živnostníků, ale někdy i zaměstnanců, penzistů nebo studentů. Záleží na struktuře příjmů za rok 2017.

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky