Jak podnikat s minimálními náklady? Neplaťte za sídlo společnosti velké peníze

Mít firmu znamená nejenom situaci, kdy budete generovat zisk, ale je s tím spojena také situace číslo dvě. A to taková, že budete mít zcela pochopitelně také náklady. Cílem každého podnikatele by mělo být to, aby byly co možná nejmenší. Jedním z velkých nákladů mohou být peníze spojené se sídlem společnosti. Společně se podíváme na to, jak mít prestižní sídlo společnosti, které bude zároveň vyhovovat všem potřebám firmy, a přitom nebude nijak drahé. Cesta k tomuto stavu je poměrně jednoduchá.

success-2073660_1920 zdroj: pixabay.com

Podívejte se na výhody virtuálního sídla

Jako první možnost, kterou musíme zmínit, rozhodně přichází v úvahu virtuální sídlo. To je dnes velkým hitem jak u začínajících, tak i zkušených podnikatelů. Jeho hlavní výhody jsou spojeny právě s cenou, jelikož se jedná o nejvýhodnější možnost. V podstatě může stačit jenom pár stovek, nebo tisíc korun ročně a máte vše, co potřebujete. Mezi výhody této možnosti patří třeba:

  • Bohatý výběr prestižních adres
  • Splnění zákonných požadavků
  • Doprovodné služby

Pokud jde o virtuální sídla, tak dnes najdete řadu poskytovatelů, kteří je nabídnou. Proto nekývejte hned na první nabídku. Stejně jako u všeho je dobré si zmapovat trh, porovnat ceny, a teprve potom se vydat konkrétní cestou. A pokud nebude vyhovovat v budoucnu, neměl by být problém ani se změnou sídla.

Skladovací prostory nemusí být ohromné

Jsou firmy, které pochopitelně potřebují i vlastní sklady. Ideální je zde kombinace prestižního sídla v centru a skladů na okraji města, kde je dobrá dopravní obslužnost. Navíc musíme připomenout, že sklady nemusí být velké. Stačí menší a tedy i levnější. Důležitá je hlavně organizace ve skladu a maximální využití prostoru. Pro zajištění kontroly mohou přijít vhod rychlé počítací váhy, díky kterým budete mít hned jasno, co do skladu, i ze skladu proudí. Pokud jde o využití prostoru, podívejte se ke stropu. Mnoho lidí ukládá věci jenom v menší výšce a tak potřebují větší plochu. Vy ale buďte chytřejší. Jelikož se často platí za metr čtverečný, je jasné, že ideální je využít výšku skladovací plochy na maximum a platit jenom za menší prostor.

Podnikat lze také z domu

Jsou i možnosti, které jsou založené na tom, že budete podnikat přímo z domu. Je to zcela obvyklý postup u celé řady živnostníků, kteří se vrhli na dráhu online podnikání. Jim tak k podnikání plně stačí například jenom počítač s připojením k internetu, a dále už jenom tiskárna, inkoustové kazety a mobilní telefon. A jelikož podnikají právě ze svého domu nebo bytu, nepotřebují si platit za sídlo., nechají si ho napsat na adresu trvalého bydliště. Nedají tak ani o korunu navíc. I když toto řešení nepůsobí zrovna profesionálně, u mnohých hlavně začínajících podnikatelů jde z hlediska úspory nákladů o velmi využívanou možnost.

18. září 2017 16:53:05

Reklama

Témata

Promlčení dluhů

Všichni živnostníci by si měli řádně plnit své daňové povinnosti, lhůty pro promlčení daní,...

Dávky pro rodiče

Porodné, peněžitý příspěvek v mateřství, rodičovský příspěvek nebo přídavky na děti, všechny...

Termínované vklady

V současné době bankovní domy nabízejí klientům řadu různých produktů s rozličným způsobem...

Daňová optimalizace

Při využití všech daňových slev, nezdanitelných položek a dalších legislativních opatření si lze...

První zaměstnání

Situace na trhu práce absolventů bez praxe není snadná, neboť zaměstnavatelé vyžadují pracovní...

Reklama
Reklama

Důchodové nároky

Podmínky pro státní penzi

Při výpočtu starobního důchodu v roce 2018 se hodnotí příjmy v letech 1986 až 2017. Jak se jednotlivé příjmy přepočítávají? Kdo má na důchod nárok? Mají penzisté daňové povinnosti?

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky