Bankovní klienti v ČR a na Slovensku rozhodli- poplatek za vedení běžného účtu je nejabsurdnější

Komerční sdělení

Portál www.bankovnipo­platky.com vyhlásil 3. ročník ankety „o nejabsurdnější bankovní poplatek“. Tentokrát se anketa uskutečnila nejen v České republice, ale i na Slovensku. V 1. ročníku návštěvníci webu zcela suverénně zvolili za vítěze poplatek za příchozí platbu. Ve 2. ročníku pak zvítězil poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Pro 3. ročník ankety jsme tyto vítězné poplatky nezařadili, aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky.

Do 30. listopadu 2007 mohli návštěvníci webu nominovat bankovní poplatek, který považují za absurdní. Z těchto nominací jsme sestavili tabulku 20 poplatků, které byly nominovány nejčastěji. Počínaje 1. prosincem 2007 začalo dvoukolové hlasování. V prvním kole, které skončilo 31. ledna 2008, vybrali návštěvníci webu tři nejabsurdnější poplatky, které získaly největší počet hlasů. Ve finálovém kole, které se konalo do konce února, se hlasovalo od nuly. Vítězem se stal poplatek za vedení běžného účtu. Tento bankovní poplatek již dlouhodobě vadí klientům. V I. ročníku se umístil na 3. místě, loni skončil těsně druhý.

Výsledky hlasování:

1) poplatek za vedení běžného účtu (44,80%) 4 422 hlasů
2) poplatek za nadměrný vklad (29,79%) 2 941 hlasů
3) poplatek za připsání úroku (25,41%) 2 508 hlasů

V prvním kole hlasovalo celkem 27 301 lidí (z ČR přišlo 25 861 hlasů, ze Slovenska 1 440 hlasů). Ve finálovém kole se ankety zúčastnilo 9 871 respondentů (z ČR hlasovalo 9 138 lidí, ze Slovenska přišlo 733 hlasů). Celkem tedy ve III. ročníku hlasovalo 37 172 bankovních klientů. Je zajímavé, že výsledky dopadly naprosto stejně jak v ČR, tak na Slovensku. Tedy poplatek za vedení běžného účtu je nejen celkovým vítězem, ale s přehledem vyhrál v obou zemích. Na Slovensku dokonce zaujal více než 55% hlasujících.