Poradna: Ukončení brigády na DPP

štítek Poradna přečtete do minuty

foto: Unsplash, ilustrační fotografie

Martin: Mám možnost brigády na dohodu o provedení práce. Na podzim jsem předběžně domluvený u jiného zaměstnavatele na běžnou pracovní smlouvu, tak bych potřeboval vědět, jak se práce na DPP ukončuje.

Reklama text pokračuje pod reklamou

Dohoda o provedení práce může být sjednána na dobu určitou i na dobu neurčitou. Dohoda o provedení práce musí být sjednána písemně a pro jednoho zaměstnavatele je možné odpracovat na základě dohody o provedení práce maximálně 300 hodin za rok. Na maximálně možný počet odpracovaných hodin nemá vliv, zdali je dohoda o provedení práce sjednána na dobu určitou či neurčitou.

Ukončení DPP

V případě sjednání dohody o provedení práce na dobu určitou skončí sjednaná dohoda uplynutím času. V případě dohody o provedení práce na dobu neurčitou nebo v případě zájmu ukončení dohody o provedení práce na dobu určitou dříve je možné podat kdykoliv výpověď. Dle § 77 zákoníku práce je možné v případě ukončení práce na dohodu o provedení práce podat kdykoliv výpověď, a to i bez udání důvodu, přičemž následně běží 15denní výpovědní lhůta, která začíná běžet dnem, kdy byla doručena druhé smluvní straně. Bezdůvodnou výpovědí může dohodu o provedení práce ukončit zaměstnanec i zaměstnavatel.

Dohodou lze ukončit ihned

Vzájemnou dohodou mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem je možné ukončit dohodu o provedení práce ihned, a to i když je dohoda o provedení sjednána na dobu určitou nebo na dobu neurčitou.

Reklama text pokračuje pod reklamou

Petr Gola

Reklama

Reklama

Reklama

Mohlo by vás také zajímat

Praktické

Reklama

Populární na Dům financí

CMP