Téma
Vánoční testy

Otestujte si své daňové a finanční znalosti

V předvánočním čase jsme si pro Vás připravili zpestření formou zajímavých daňově-finančních testů. Daně a peníze výrazně ovlivňují náš každodenní život. Prokažte v našich pěti testech své výborné znalosti a získejte plný počet bodů.

Články k tématu
pondělí 22. prosinec

Jak se počítá čistá mzda?

Zaměstnavatelé sjednávají se zaměstnanci hrubou mzdu. Zaměstnanci však musí odvést ze mzdy povinné daně a na účet obdrží čistou mzdu. Kolik zaplatí zaměstnanci na daních závisí i na výši uplatněných daňových slev a nezdanitelných položek. Jaké daně platí ze mzdy zaměstnanci a jak lze snížit daňovou povinnost?...

úterý 23. prosinec

Důchodové minimum

Odchodu do důchodu by měli všichni občané již v produktivním věku věnovat dostatečnou pozornost. Úloha vlastního  zajištění na důchod poroste. Prokažte v dnešním testu, že vás odchod do důchodu finančně nepřekvapí. Že již nyní víte, co můžete od státu očekávat.

středa 24. prosinec

Co víte o zdravotním pojištění?

Zdravotní pojištění je povinnou daní. Všichni občané s trvalým pobytem na území Česka musí platit zdravotní pojištění své pojišťovně, kterou si lze vybrat a změnit. Všichni pojištěnci mají zákonné povinnosti, ale rovněž i práva.

čtvrtek 25. prosinec

Jaké státní příspěvky a daňové úlevy je možné čerpat?

Stát podporuje zodpovědné finanční chování formou nižší daňové povinnosti. Nebo státním příspěvkem na vybrané finanční produkty. Ať už uvedené podpory využíváte či nikoliv, tak je vhodné výši podpor znát a zohlednit je při rodinném finančním plánování. 

pátek 26. prosinec

Jaké daně platíte?

Zaměstnanci odvádí povinné daně ze své hrubé mzdy a živnostníci z hospodářského výsledku. To však nejsou všechny daně. Během roku platí všichni občané DPH a většina občanů spotřební daň. Uvedeným daňovým výčtem však daňové povinnosti nekončí. Co více o daních v Česku?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.