Téma
Pojistné za rok 2013

Zdravotní a sociální pojištění za rok 2013

Všechny OSVČ musí řádně doručit své zdravotní pojišťovně a OSSZ "Přehled o příjmech a výdajích za rok 2013". Povinné pojistné je potřeba rovněž řadit mezi povinné daně. Neplnění zákonných povinností navíc znamená sankce.

Články k tématu
pondělí 17. únor

Povinné pojistné je taky daní

Řada OSVČ při plnění daňové povinnosti má na mysli především daň z příjmu fyzických osob, přitom na povinném sociálním a zdravotním pojištění mohou zaplatit i podstatně více. Sociální a zdravotní pojištění je potřeba zahrnout mezi daňové platby. Co má sociální a zdravotní pojištění společné?

úterý 18. únor

Zdravotní pojištění dle zisku za rok 2013

OSVČ na hlavní činnost musí za rok 2013 zaplatit na zdravotním pojištěním minimálně 20 967 Kč. Vyhnout se placení zdravotního pojištění nelze. Pro rok 2013 byl zrušen maximální vyměřovací základ, zdravotní pojištění se platí i z nadstandardních zisků.

středa 19. únor

Zdravotní pojištění při vedlejší činnosti za rok 2013

OSVČ, které si během roku 2013 samostatnou výdělečnou činností pouze přivydělávaly, zaplatí zdravotní pojištění dle skutečného zisku. Při vedlejší činnosti není potřeba dodržet minimální vyměřovací základ. Kdy je samostatná výdělečná činnost vedlejším zdrojem příjmu a jak je to s placením záloh?

čtvrtek 20. únor

Sociální pojištění dle zisku za rok 2013

OSVČ, které vstoupily do II. důchodového pilíře, musí odevzdat nejenom "Přehled o příjmech a výdajích za rok 2013", ale rovněž "Pojistné přiznání". Jak se liší sociální pojištění za rok 2013 pro OSVČ, které do II. pilíře vstoupily a pro OSVČ, které do II. pilíře nevstoupily.

pátek 21. únor

Sociální pojištění při vedlejší činnosti za rok 2013

OSVČ, které si samostatnou výdělečnou činností pouze přivydělávají, nemusí do zákonného limitu sociální pojištění za rok 2013 platit. I v takovém případě však musí doručit na místně příslušnou OSSZ "nulový Přehled".

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.