Cena fotovoltaických panelů se snižuje, účinnost naopak zvyšuje

O tom, zda je dobré fotovoltaickými panely osazovat celá pole, která by se dala využít pro pěstování plodin, by se dalo diskutovat. Na střechách rodinných domů a firem však mají své opodstatnění. Majitelům sníží náklady na energie, navíc jsou ekologickou náhradou nevhodných fosilních paliv.

success-2073660_1920 zdroj: pixabay.com

I vy jste si možná všimli, že fotovoltaické panely se objevují na čím dál více střechách. Odborníci předpokládají jejich rozvoj i v budoucích letech. Předpovídají, že zájem bude nejen o systémy pro ohřev vody, ale také o hybridní solární elektrárny.

Na území ČR jsou dobré podmínky

Česká republika má vhodnou polohu pro využití solární energie. Každoročně zde na zem dopadne asi 950 až 1340 kWh sluneční energie na metr čtvereční. Každý energetický poradce vám prozradí, že míra slunečního svitu se samozřejmě liší podle ročního období, ale také dle konkrétní polohy. Nejvhodnější podmínky pro využívání solární energie jsou na jižní Moravě, nejhorší v severních Čechách.

Hodně důležitý je také správný náklon kolektorů a panelů. Měly by být orientovány na jih, jihozápad či jihovýchod a mít sklon kolem 35 °. V praxi je pro zájemce limitující především světová strana, sklon se dá vyřešit. Panely je možné nainstalovat na podstavce, které patřičné sklonění zajistí.

Tip: Jak vám může solární energie pomoci s úsporami ve vaší domácnosti? Nechejte si poradit od odborníka! Kontaktujte energetického poradce E.ON, který vám navrhne solární systém na míru, a navíc vám pomůže se získáním dotace ve výši až 170 000 Kč. Zeptejte se zdarma prostřednictvím tohoto formuláře.

Můžete se stát dokonce úplně nezávislými na distribuční síti

Solární energie může posloužit k ohřívání vody, může ale také kompletně nahradit energii odebíranou z distribuční sítě. Pak se mluví o tzv. ostrovní solární elektrárně či ostrovní instalaci. Doma je v takovém případě třeba nainstalovat i akumulátory, které uchovávají energii a dodávají ji, když zrovna nesvítí.

To, co byste chtěli, se ovšem nemusí slučovat s tím, co je ve vašich podmínkách možné. Proto je určitě dobré sejít se s poradcem, který s vámi situaci probere. Pro začátek si můžete prostudovat web E.ON Rádce, kde objevíte spoustu praktických tipů nejen ohledně solární energie, ale o energiích obecně. Zjistíte, jak ušetřit, poradí vám s dotacemi, zateplením domu nebo volbou vhodného vytápění.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

25. dubna 2019 12:40:47

Reklama

Témata

Daně za rok 2013

Daňové přiznání za rok 2013 je nutné podat na finanční úřad do 1. dubna 2014, za zaměstnance...

Reklama a propagace

Všechny firmy i zákazníci se musí snažit o získávání nových zákazníků. Bez dobré reklamy a...

Vánoční testy

Pro konec letošního roku jsme si pro Vás připravili daňové, právní a finanční testy, kde si...

Pojištění maminek

Za jakých podmínek je při péči o dítě placeno zdravotní pojištění státem a kdy se péče o dítě...

Finanční testy

Na konec roku jsme si pro Vás připravili pět finančních a daňových testů, ve kterých můžete...

Reklama
Reklama

Výnos z pronájmu

Investice do nemovitosti

Pravidelný měsíční příjem z pronájmu může tvořit zajímavý rodinný zdroj, každé vlastnictví však přináší starosti a i pronájem nemovitosti může být ztrátový. Jaké daňové povinnosti přináší pronájem nemovitosti?

Otevřete téma

Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.