Co všechno obnáší zařízení virtuálního sídla?

O tom, že má virtuální kancelář mnoho výhod, není pochyb. Většina podnikatelů si uvědomuje, jak by jim ušetřila peníze, a navíc možná i starosti. Přesto se ale spousta z nich nikdy neodváží si ji zařídit. Dělají chybu, protože celý proces může trvat jen pár dnů. Příští týden už můžete sídlit v novém.

office-730681_1920 zdroj: pixabay.com

Podnikáte-li v oboru, v němž vlastně vůbec není potřeba mít fyzickou kancelář a sídlo firmy, určitě toho využijte. Pracujte z domu a neplaťte nehorázné sumy za pronájem kanceláří. Místo toho si zapište virtuální sídlo za pár stovek korun měsíčně. Pojďme se krok po kroku podívat, jak na to.

Nejdříve si vyberte reprezentativní adresu

Mnozí podnikatelé mají virtuální kancelář ne kvůli úspoře peněz, ale zvýšení prestiže. Když budete sídlit na nějaké adrese v centru Prahy, veřejnost bude mít o vaší firmě lepší mínění. Na druhou stranu budete platit daleko více než za virtuální kancelář v jiné části Prahy. Je tedy jen na vás, co si zvolíte.

Prahy ale doporučujeme se držet. Podnikatelé tam často míří i díky méně častým kontrolám ze strany finančního úřadu. V roce 2014 byla na toto téma provedená zajímavá statistika. Vyšlo najevo, že zatímco třeba v Bruntále za vámi kontrola přijde každých 11 let, finanční úřad Praha 3 vyšle kontrolu jednou za 146 let.

Pak si o sídlo zažádejte, nejlépe hezky online

Poté nezbývá nic jiného než kontaktovat společnost, která virtuální kanceláře na dané adrese poskytuje. Například u Profi-kancelar.cz to zvládnete online. V dotazníku vyplníte, jaký typ sídla potřebujete, o jakou z nabízených adres máte zájem, zda chcete zpracovávat korespondenci, máte zájem o asistentku, budete využívat zařízené kanceláře a zasedací místnosti. Žádost odešlete a s bližšími informacemi se vám už ozvou. Vše může být domluveno během jednoho či dvou dnů.

Nezapomeňte změnit sídlo administrativně

Informace o tom, kde jaká firma sídlí, uchovává obchodní rejstřík. Podle adresy sídla firmy je potřeba zjistit, do jakého rejstříku patříte. Změnu musíte nahlásit do 90 dnů. Pokud se nechcete takovými administrativními záležitostmi zabývat, často je za vás za poplatek vyřídí společnost, u níž si zařizujete sídlo.

Jak vidíte, na celém procesu není nic složitého ani zdlouhavého. Jde o záležitost pár dní, tak už dál neváhejte.

 

26. března 2018 15:56:20

Reklama

Témata

Jak žijí Evropané?

Mezi 28 členskými zeměmi EU jsou rozdíly v životní úrovni občanů. Porovnejme si životní úroveň...

Nárok na nemocenskou

Pro přiznání nemocenské je nutné splnit podmínku pojištění. Výše nemocenské následně závisí na...

Hledáme novou práci

Znalosti a dovednosti zásadním způsobem ovlivňují naše šance na trhu práce. Dobrý životopis a...

Nárok na nemocenskou

Nemocenská se pobírá od 15. dne pracovní neschopnosti, ale pouze při splnění zákonných podmínek....

Daňové přiznání 2011

Všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) musí včas odevzdat daňové přiznání a Přehledy o...

Reklama
Reklama

Nezaměstnanost v ČR

Jak se počítá podpora v nezaměstnanosti?

V případě nezaměstnanosti je vhodné se vždy registrovat na úřadu práce, i kvůli jednomu měsíci. Při splnění zákonných podmínek náleží podpora v nezaměstnanosti a zdravotní pojištění platí stát.

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky