Operativní leasing už rozhodně není výsadou podnikatelů

Není tomu tak dávno, co byl výraz “operativní leasing” spojený pouze s financováním firemních vozových parků. Podnikatelé ho sice stále hojně využívají, stále více ale proniká i do soukromého sektoru. Statistiky tvrdí, že každé páté auto v ČR je pronajato na operativní leasing. A leasingové společnosti na to reagují zajímavými nabídkami. Proč by mohl tento typ leasingu zaujmout i vás?

Cars zdroj: sxc.hu

Jak to vlastně funguje?

Zajímá vás, co je to vlastně ten operativní leasing? Máme pro vás fakta! V prvé řadě je třeba říct, že operativní leasing není primárně vnímaný jako cesta k vlastnictví automobilu. Jedná se v podstatě o dlouhodobý pronájem zvoleného vozu na konkrétní dobu, během níž platíte smluvenou fixní měsíční sazbu. To může odradit ty, kdo touží po autě, jež by bylo skutečně jejich, na druhou stranu ale pronájem vyhovuje řidičům, kteří by se raději každých pár let pyšnili novým vozem. Právě tato obměna vozového parku je jedním z největších lákadel operativního leasingu. Nebudete tak muset nikdy řešit problém, jak se zbavit ojetého vozu, který již vyžaduje jednu opravu za druhou.

Jezděte bez starostí a za méně peněz

Na pohodlí lidé slyší, a to je dalším důvodem, proč popularita operativního leasingu strmě vzrůstá. Tímto způsobem budete totiž moci jezdit bez starostí stále novým vozem. O jeho provoz se prakticky nemusíte starat, auto dostanete již plně pojištěné, servis vám zajistí leasingová společnost a postará se i o veškerou administrativu. Další výhodu představuje skutečnost, že měsíční sazba za pronájem vozu je výrazně nižší než výška splátek při koupi vlastního vozu stejné třídy. U vozu střední třídy, jakým jsou například oblíbená Škoda Octavia či VW Passat, ušetříte okolo 15 000 Kč, a díky úsporám v řádu desítek tisíc dosáhnete i na modely vyšší cenové kategorie, jako jsou Mercedes a BMW. Pokud se nemůžete rozhodnout, rozhodně neuděláte chybu, když vyzkoušíte operativní leasing Volkswagen, v jehož rámci lze získat oblíbené vozy Golf, Passat, Touran či Sharan.

Získat operativní leasing je hračka

V dnešní době je operativní leasing dostupný jak firmám, tak OSVČ a soukromým osobám. Nabízí ho desítky, ne-li stovky společností, stačí jen trochu zapátrat na internetu. Bez problémů naleznete i šikovné srovnávací portály, které vám prozradí nejvýhodnější nabídky vozů ve vaší cenové kategorii. Věnujte pozornost tomu, co a za jakou cenu která leasingová společnost poskytuje. Někde dostanete i nadstandardní servis v podobě zapůjčení náhradního vozu v případě nehody, koupě dálniční známky apod. Mimochodem, víte o tom, že novou škodovku si už můžete pořídit i online? A to právě a jedině na operativní leasing. Renomovaná tuzemská automobilka spustila novou platformu, s jejíž pomocí si můžete objednat operativní leasing Škoda přímo od vaší klávesnice - vůz obdržíte do 14 dnů od uzavření smlouvy.

Co dělat, když operativní leasing skončí?

Dlouhodobý pronájem auta trvá omezenou dobu, obvykle to bývá 1 – 3 roky. Po jejím uplynutí vás leasingová společnost osloví s nabídkami možností, z nichž si budete moci vybrat. Na jedné straně stojí odkoupení vozu do osobního vlastnictví, na druhé ukončení smlouvy. Většina lidí ovšem volí třetí alternativu. Tou je pokračovat v leasingu dále a pronajmout si novější model automobilu, který se vám momentálně zamlouvá. Vyplatí se však uvažovat i o odkoupení vozu, jelikož cena bude s největší pravděpodobností velmi výhodná a získáte auto, které již dobře znáte.

20. března 2018 12:09:16

Reklama

Témata

Vánoční testy

Pro konec letošního roku jsme si pro Vás připravili daňové, právní a finanční testy, kde si...

Vánoce a finance

Vánoční svátky mohou být krásné a pohodové i bez draných vánočních dárků na dluh, které zhorší...

Zimní dovolená

Podzim se překlopil do své druhé poloviny a nezadržitelně se blíží zima. Ta o sobě dala vědět už...

Daně za rok 2014

Kolik zaplatí OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné) na dani z příjmu fyzických osob za rok...

Příjmy při studiu

Studenti, kteří dokáží skloubit práci a studium, nacházejí na trhu práce snadněji uplatnění než...

Reklama
Reklama

Koupě nemovitosti

Daňové povinnosti při pořízení bytu či domu

Pořízení nové nemovitosti, ať už za účelem vlastního bydlení nebo pronájmu přináší i daňové povinnosti. Jaké daně se platí? Kdy se vyplatí využít služeb realitní kanceláře?

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.