Téma
Neplacené volno

Zaměstnavatelé, zaměstnanci a neplacené volno

Někdy z různých osobních nebo rodinných důvodů potřebuje zaměstnanec volno a požádá svého zaměstnavatele o čerpání neplaceného volna. Zaměstnavatel však nemusí s poskytnutím neplaceného volna souhlasit.

Články k tématu
pondělí 14. březen

Zaměstnavatel musí s neplaceným volnem souhlasit

V praxi dochází k různým situacím, kdy zaměstnanec potřebuje z osobních, rodinných nebo zdravotních důvodů volno a žádá tedy zaměstnavatele o neplacené volno. Dobré pracovní vztahy jsou v takových případech nutností. Na neplacené volno není automatický nárok.

úterý 15. březen

Sociální pojištění během neplaceného volna

Během neplaceného volna nemá zaměstnanec příjem, ze kterého by se platila daň z příjmu nebo sociální pojištění. Co znamená neplacení sociálního pojištění pro důchodové účely?

středa 16. březen

Zdravotní pojištění během neplaceného volna

Kdo nemá zdanitelné příjmy, ten nemusí platit daň z příjmu fyzických osob a sociální pojištění. Zdravotní pojištění však musí být vždy placeno. Pouze ze státní pojištěnce platí zdravotní pojištění stát. Jak se vypočítává zdravotní pojištění během neplaceného volna?

čtvrtek 17. březen

Nemocenské dávky během neplaceného volna

Při čerpání neplaceného volna je potřeba počítat mimo jiné s tím, že během jeho čerpání nenáleží nemocenské dávky nebo náhrada mzdy. Nemocný zaměstnanec čerpající neplacené volno je tedy bez finančního zajištění od zaměstnavatele nebo státu.

pátek 18. březen

Práce pro jiného zaměstnavatele během neplaceného volna

Někteří zaměstnanci čerpající dlouhodobé neplacené volno, např. v rozsahu jednoho roku, mají možnost přivýdělku. Přestože původně s touto možností nepočítali, neboť čerpali u svého stávajícího hlavního zaměstnavatele neplacené volno z osobních či rodinných důvodů, tak rádi možnosti přivýdělku využijí. Lze mít během...

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.