Téma
Mzdy v ČR

Průměrná mzda a medián mezd

Aktuálně je v Česku nejnižší míra nezaměstnanosti ze všech členských zemí Evropské unie, ekonomice se tedy daří a situace na trhu práce je příznivá. Průměrná mzda a medián mzdy tak stoupají.

Články k tématu
pondělí 10. říjen

Mzdy v Česku se zvyšují

Ve druhém čtvrtletí letošního roku činila průměrná hrubá měsíční mzda 27 297 Kč. Meziročně se zvýšila o 3,9 %. Protože se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,2 %, tak reálná mzda stoupla o 3,7 %.

úterý 11. říjen

Jak počítat mzdové náklady?

Od příštího roku se zvyšuje minimální mzda na 11 000 Kč. Zvýšení minimální mzdy vytváří tlak na zaměstnavatele, aby zvýšili i mzdy zaměstnancům pracující za vyšší mzdu než je minimální mzda. Jak se počítají mzdové náklady zaměstnavatele?

středa 12. říjen

Mzdy v jednotlivých krajích ČR

Stěhování je jednou z možností, jak za stejnou práci mít vyšší hrubou mzdu. Mzdové rozdíly v Česku se liší. Nejvyšší mzdy jsou v Praze, nejnižší v Karlovarském kraji. Přestože lze mít díky přestěhování vyšší mzdu, tak této možnosti příliš lidí v Česku, na rozdíl od jiných vyspělých zemí světa, nevyužívá.

čtvrtek 13. říjen

Chtěl bych vyšší mzdu, šéfe...

V současně příznivé ekonomické situace a nízké nezaměstnanosti mají zaměstnanci ideální podmínky pro jednání se svým zaměstnavatelem o zvýšené své hrubé mzdy. Před samotným jednáním by však měli mít zaměstnanci připraveno co nejvíce argumentů, proč mít vyšší hrubou mzdu. 

pátek 14. říjen

Jaké daně se platí ze mzdy?

Hrubá mzda zaměstnance sjednaná se zaměstnavatelem se liší od částky, kterou zaměstnanec obdrží na svůj bankovní účet. Z hrubé mzdy zaměstnance je totiž jeho zaměstnavatelem sražena daň z příjmu fyzických osob, sociální pojištění a zdravotní pojištění.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.