Téma
Investice a daně

Kdy se neplatí z výnosu investic daň z příjmu

Jako zajímavou investiční příležitost můžeme považovat nákup cenných papírů, pozemku či nemovitosti. Při splnění zákonných podmínek mohou být příjmy z uvedených investic osvobozeny od daně z příjmu fyzických osob. Neplacení daně z příjmu tak může výrazně zvýšit čistý výnos třeba z prodeje bytu.

Články k tématu
pondělí 27. srpen

Ze kterých příjmů se neplatí daň z příjmu?

Přestože jste během letošního roku inkasovali stotisícové částky, tak nemusíte v některých případech tento váš příjem uvádět do daňového přiznání a nebudete z této částky odvádět daň z příjmu fyzických osob.

úterý 28. srpen

Prodej pozemku a daň z příjmu

Investice do pozemku patří mezi velmi oblíbené investice. O pozemek, na rozdíl od nemovitosti, nemusíme pečovat. Naše aktivum nám nemůže nikdo ukrást a máme příjemný pocit vlastnictví. Mnoho lidí má rádo soukromí, a proto se staví dneska na místech, kde se to v minulosti nepředpokládalo.

středa 29. srpen

Zdanění cenných papírů

Investice do cenných papírů se vyplácí i z daňového hlediska. Ve většině případů totiž nemusíme z výnosu z prodeje cenných papírů platit daň z příjmu fyzických osob. Je však zapotřebí dodržet časovou lhůtu mezi nabytím a prodejem cenného papíru.

čtvrtek 30. srpen

Nákup a prodej nemovitosti dobře načasujme

Investice do nemovitostí jsou velmi oblíbené. Koupenou nemovitost lze pronajímat nebo v čase výhodněji prodat. Při plánovaném prodeji koupené nemovitosti je však dobré zohlednit faktor daně. Při nesplnění časového testu se totiž z prodeje nemovitosti platí daň z příjmu fyzických osob.

pátek 31. srpen

Výhody investování? Z výnosu neplatíme povinné pojistné

Zatímco z hrubé mzdy nebo zisku odvádíme sociální a zdravotní pojištění, tak z investic nikoliv. Příjmy plynoucí z kapitálového majetku, investice nebo pronájmu podléhají nižšímu zdanění. Vždyť sociální a zdravotní pojištění je pro většinu občanů nejvyšší daňovou položkou.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.