Téma
Promlčecí lhůty

Neplaťme zbytečně promlčené dluhy

Promlčecích lhůt je v české legislativě celá řada. Alespoň ty základní se rozhodně vyplatí znát, abychom neplatili promlčené dluhy nebo si jako věřitelé dlužné pohledávky včas pohlídali.

Články k tématu
pondělí 20. květen

Promlčené dluhy se neplatí

Firmě, podnikateli nebo rodině se může stát, že jsou vyzváni k úhradě již promlčeného dluhu. Na tento postup má sice věřitel právo, ale stačí namítnout promlčení a dlužná částka se nemusí platit. Všichni občané by si měli hlídat promlčecí lhůty, aby neplatitili více než musejí.

úterý 21. květen

Promlčení neznamená zánik práva

OSVČ nebo malým firmám se může v praxi stát, že je jim po několika letech vyčíslen dluh, a to včetně vysokého penále. Náklady na penále tak mohou v těchto případech převyšovat dlužnou částku. Po kolika letech dochází k promlčení dluhů a nemusí se tedy platit?

středa 22. květen

Povinné pojistné – 10letá promlčecí lhůta

Velmi dlouhé jsou promlčecí lhůty u veřejného zdravotního pojištění a sociálního pojištění. U povinného pojistné běží zvlášť desetiletá lhůta pro vyměření pojistného i vymáhání. Co to znamená?

čtvrtek 23. květen

Komunikace s úřady se vyplácí

Firmám a podnikatelům vznikají dluhy nejenom vůči dodavatelům, ale i vůči veřejným institucím. Dostat se do skluzu s placením povinného pojistného, které je potřeba platit každý měsíc, není ničím výjimečným. Spoléhat se na promlčení v těchto případech není rozumné, promlčecí lhůty jsou dlouhé. Nejlepším řešením je...

pátek 24. květen

Daňový řád a promlčecí doba

Od ledna 2011 vstoupil v platnost daňový řád, který nahradil zákon o správě daní a poplatků. Daňový řád sice neupravuje přímo daňovou povinnost plátců daně, ale významným způsobem upravuje vztahy mezi plátci daní a správcem daně.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.