Téma
Mzdy a platy v ČR

Jak "sype" práce v Česku

Reálná průměrná mzda v Česku stoupá. Nominální meziroční růst mezd je vyšší než míra inflace. Jak se liší průměrná mzda v jednotlivých krajích? Ve kterých pracovních odvětvích jsou nejvyšší mzdy? Jaké novinky se chystají pro rok 2015?

Články k tématu
pondělí 21. červenec

Mám průměrnou mzdu, jsem „boháč“

Pravidelně každé čtvrtletí bývá v českých médiích publikována průměrná hrubá mzda zaměstnanců. Řada zaměstnanců je po zveřejnění průměrné mzdy nespokojená, neboť jejich mzda je nižší. Proč je důležité sledovat medián mezd?

úterý 22. červenec

Mzdové rozdíly v Česku

Rozdíly ve výši mezd a platů se mezi jednotlivými kraji liší ve všech vyspělých zemích světa. Česko není výjimkou. Porovnání jednotlivých krajů a okresů dle výše průměrné mzdy nám dává signál o mzdových a platových obyčejích v různých koutech naší vlasti. Záleží pouze na nás, jestli se při hledání práce zaměříme na...

středa 23. červenec

Výše mezd v jednotlivých odvětvích

V Česku, stejně jako v ostatních vyspělých zemích světa, je výše mzdy závislá na náročností vykonávané profese. Nejvyšší mzdy a platy v Česku jsou v odvětví peněžnictví a pojišťovnictví. Nejnižší v ubytování, stravování a pohostinství.

čtvrtek 24. červenec

Příjmy Evropanů

Pro všechny Evropany je rozhodující čistá mzda, kterou obdrží od svého zaměstnavatele na svůj bankovní účet. Přestože jsou všechny členské země vyspělé, jsou mezi jednotlivými státy nadále značné ekonomické rozdíly, což dokládá i výše průměrné čisté mzdy.

pátek 25. červenec

Změny u mezd pro rok 2015

Od ledna každého roku dochází k legislativním změnám. Podívejme se na změny, které když úspěšně projdou celým legislativním procesem, se dotknou výše mezd zaměstnanců v příštím roce.

zpět nahoru

Reklama
Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.