Téma
Pořizujeme bydlení

Vlastní bydlení je dobrou investicí

Všichni si chceme užívat každodenní radosti plnými doušky. Pěkné vlastní bydlení, kde si můžeme dělat, co chceme, kde si odpočineme a načerpáme nové síly, je přáním většiny z nás. Přestože dluhy jsou pro rodinný rozpočet vždy nepříjemné, zadlužit se kvůli vlastnímu domku či bytu je správnou volbou.

Články k tématu
pondělí 04. červen

Ve vlastním nebo v nájmu?

Přestože nájemní bydlení nám dopřává větší svobodu, protože nejsme nikde vázání a můžeme se téměř během dne přestěhovat o stovky kilometrů dále a změnit práci, tak většina z nás preferuje vlastnické bydlení. Mít vlastní dům či byt je pro naši životní pohodu velmi důležité.  

úterý 05. červen

Můj dům, můj hrad

Hypotéka je veliký finanční závazek. Někteří lidé však chtějí být neustále svobodní, mít volné ruce. Věčný život v pronájmu však není řešením, v předdůchodovém věku nemusí být snadné si zajistit nájemní bydlení. Ve vlastním bytě či domě jednoznačně platí, že můj dům = můj hrad.

středa 06. červen

Hypotéku vybírejme pečlivě

Výběr hypotéky je jedním z nejdůležitějších rodinných finančních rozhodnutí. Splácení hypotéky může rodinný rozpočet doprávázet klidně i 30 let. Dobrý výběr, správné plánování a organizování jsou tedy nutností. Porada s odborníkem se vyplatí, vždy je však dobré mít již vlastní představu a informace.  

čtvrtek 07. červen

Když na hypotéku nemáme?

Jestliže na hypotéku nedosáhneme nebo bychom neměli po splacení úvěru žádnou rezervu, tak je řešením dočasný pronájem. V mezidobí můžeme hledat levnější byt či dům a spořit si na stavební spoření.

pátek 08. červen

Díky hypotéce zaplatíte nižší daně

Hypotéční úvěr a úvěr ze stavebního spoření umožňují si snížit základ daně o zaplacené úroky. Tuto možnost žádný jiný úvěr nenabízí. V současné době lze snížit základ daně o zaplacené úroky až do výše 300 tisíc Kč.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.