Téma
Pojištění automobilů

Povinné ručení a havarijní pojištění

Povinné ručení či havarijní pojištění jsou nástroje, kterými můžeme efektivně ochránit náš majetek. Nabídka pojišťoven je v tomto ohledu nemalá. Zatímco povinnost uzavřít povinné ručení je nám uložena ze zákona, havarijní pojištění je ryze dobrovolným pojištěním. Co vše za své peníze můžeme dostat a jakým potížím se můžeme vyvarovat v případě jejich sjednání?

Články k tématu
pondělí 26. listopad

Česká auta stárnou

V aktuálním tématu týdne se budeme věnovat otázce pojištění motorových vozidel, ale také tomu jaké sankce na nás čekají v případě nesplnění zákonné povinnosti sjednání povinného ručení. Objasníme také nejčastější omyly, kterých se čeští řidiči dopouštějí. Na úvod se však podíváme, jak je na tom Česká republika se...

úterý 27. listopad

Povinné ručení – sjednat či nesjednat?

I přesto, že ceny povinného ručení jsou na velice nízké úrovni, je v České republice evidováno téměř 600 000 nepojištěných vozidel. Jaké postihy čekají na tyto hříšníky?

středa 28. listopad

Jaké jsou naše nejčastější chyby v případě povinného ručení?

Povinné ručení je zákonným pojištěním, které musí mít uzavřeno všichni vlastnící a provozovatelé motorových vozidel. S povinným ručení je však spjata také celá řada mýtů a omylů. V dnešním článku přinášíme přehled těch nejčastějších.

čtvrtek 29. listopad

Jaké povinné ručení vybrat?

Pokud jste si právě pořídili nové auto a nejste si jisti, u které pojišťovny sjednat povinné ručení, nebo uvažujete o změně pojišťovny, pak jistě oceníte následující přehled základních parametrů a novinek aktuálně nabízených produktů na českém trhu.

pátek 30. listopad

Havarijní pojištění – má smysl?

Zatímco povinné ručení musí mít uzavřen každý vlastník a provozovatel motorového vozidla, havarijní pojištění je dobrovolné. V jakých situacích nám havarijní pojištění může pomoci?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.