Téma
Mzdy pod lupou

Co bychom měli vědět o mzdě?

Česko patří mezi členské země EU s nejvyšším reálným růstem průměrné mzdy v posledních deseti letech. Kolik lidí ve skutečnosti však na průměrnou mzdu dosáhne? Jak se liší mzdy v jednotlivých krajích? Které profese nejvíce „sypou“?

Články k tématu
pondělí 16. červenec

Kdo má průměrnou mzdu, má se dobře

Česko patří mezi země s nejnižšími mzdovými rozdíly z členských zemí EU. Přesto na průměrnou mzdu dosáhne rok od roku méně zaměstnanců. Průměrnou mzdu pravidelně každé tři měsíce zveřejňuje Český statistický úřad.

úterý 17. červenec

V kterých krajích je průměrná mzda nejvyšší?

V Česku, stejně jako v ostatních vyspělých zemích, je rozdílná průměrná mzda v jednotlivých krajích. Porovnání jednotlivých krajů a okresů dle výše průměrné mzdy nám dává signál o mzdových a platových obyčejích v různých koutech naší vlasti a záleží pouze na nás, jestli se při hledání práce nezaměříme na pracovní...

středa 18. červenec

Nejvyšší příjmy dle profesí

Výše příjmů občanů v Česku je, tak jako všude ve světě, závislá na náročností jejich profese. Nejlépe placená jsou potom zaměstnání náročná po psychické stránce, hůře placená jsou potom zaměstnání náročná po fyzické stránce.

čtvrtek 19. červenec

Jaké platím daně ze mzdy?

Přestože při porování čisté mzdy a hrubé mzdy zaměstnance, zvláště když má dvě děti, to vypadá, že zdanění práce je v Česku nízké, není tomu tak. Proč? Důvodem jsou vysoké odvody zaměstnavatele za zaměstnance na povinném pojistném.

pátek 20. červenec

Nepřátelé našich mezd: daně a inflace

Mzda, která je sjednána se zaměstnavatelem v pracovní smlouvě, je jedna věc, jakou částku však skutečně obdrží zaměstnanec na bankovní účet a co si za ni koupí je věc druhá. Rodinné peněžence rozhodně nepřejí vyšší daně a inflace.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.