Téma
Jak žijí Evropané?

Životní úroveň Evropanů

Mezi 28 členskými zeměmi EU jsou rozdíly v životní úrovni občanů. Porovnejme si životní úroveň dle několika vybraných ekonomických ukazatelů. Jak vysoké jsou mzdy, nezaměstnanost nebo hrubý domácí produkt v Česku v porovnání s ostatními zeměmi EU?

Články k tématu
pondělí 12. říjen

Nejvyšší HDP na obyvatele je v Lucembursku

Hrubý domácí produkt (HDP) slouží k porovnávání ekonomické vyspělosti jednotlivých zemí světa. Které ekonomiky hrají v EU prim při porovnání HDP na jednoho obyvatele v paritě kupní síly?

úterý 13. říjen

Nezaměstnanost v Česku je druhá nejnižší ze zemí EU

Evropské ekonomice se v posledních měsících daří, jak dokládá jeden z hlavních indikátorů míra nezaměstnanosti. Míra nezaměstnanosti v srpnu byla v Česku druhá nejnižší z členských zemí EU, nižší nezaměstnanost je pouze v Německu.

středa 14. říjen

Nizozemci tráví v práci nejméně času

Zaměstnanci v Evropě pracují mnohem méně než v ostatních vyspělých zemích světa, Evropané mají více času věnovat se rodině, zábavě a koníčkům než zaměstnanci v mimoevropských zemích. Každoročně stoupá počet občanů, kteří pracují v západní Evropě na zkrácený úvazek.

čtvrtek 15. říjen

Jak vysoké jsou příjmy domácností v EU?

Roční příjmy evropských domácností jsou velmi vysoké. Jak si stojí při porovnání ročního mediánu příjmu Česko s ostatními zeměmi EU? Kde jsou příjmy domácností nejvyšší a kde nejnižší?

pátek 16. říjen

Španělé žijí nejdéle

Lidský věk se v členských zemích EU prodlužuje. Děti mají velkou šanci se dožít podstatně vyššího věku než jejich babičky a dědové. Evropané se dožívají v průběhu vyššího věku než občané v chudých zemích. Jedním z hlavních důvodů je kvalitní lékařská péče, která je nákladná.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.