Téma
Hrubá a čistá mzda

Výpočet čisté mzdy

Z hrubé mzdy sjednané v pracovní smlouvě odvádí zaměstnanci zálohu na daň z příjmu fyzických osob, sociální a zdravotní pojištění. Jak se liší hrubá a čistá mzda? Jak lze snížit povinné odvody?

Články k tématu
pondělí 22. červenec

Výpočet čisté mzdy

Zpravidla v pracovní smlouvě bývá uvedena hrubá mzda zaměstnance. Z hrubé mzdy je však zaměstnanci zaměstnavatelem sražena záloha na daň z příjmu fyzických osob, sociální a zdravotní pojištění. Čistá mzda se tak od hrubé mzdy liší o čtvrtinu. Jak vysoké jsou povinné odvody?

úterý 23. červenec

Jak mít vyšší čistou mzdu?

Jak vysokou částku za svoji vykonanou práci dostaneme na bankovní účet, závisí nejenom na výši měsíční odměny, ale rovněž na tom, jak vysoké daně ze svého příjmu zaplatíme. Při využití daňových slev a nezdanitelných položek je čistý příjem při stejné mzdě podstatně vyšší.

středa 24. červenec

Kolik skutečně stojí zaměstnavatele zvýšení mzdy?

Každý zaměstnanec chce vyšší mzdu. Pro zaměstnance i zaměstnavatele se však při zvýšení hrubé mzdy jedná o rozdílné částky. Když hrubá mzda stoupne o 1 000 Kč, tak mzdové náklady zaměstnavatele o 1 340 Kč. Důvodem je vysoké povinné pojistné placené zaměstnavatelem.

čtvrtek 25. červenec

Stěhování? Možnost vyššího výdělku

Přestože Česko patří mezi země s nižšími regionálními rozdíly, můžeme díky přestěhování mít za stejnou či obdobnou práci vyšší příjem. Podmínky pro kariéru i podnikání jsou v Česku v jednotlivých krajích a městech rozdílné. I když se neradi stěhujeme, je to šance, jak mít vyšší životní úroveň.

pátek 26. červenec

Mzda při částečné nezaměstnanosti

V posledních letech vlivem ekonomické krize mají někteří zaměstnavatelé dočasné problémy. Nemají práci pro své zaměstnance. Dočasným řešením je pro tyto zaměstnavatele částečná nezaměstnanost. Jak vysokou mzdu dostávají zaměstnanci během částečné nezaměstnanosti?

zpět nahoru

Reklama
Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.