Téma
Daně za rok 2012

Vyplňujeme daňové přiznání za rok 2012

V týdenním tématu „daně za rok 2012“ se budeme věnovat daňovému přiznání za rok 2012 a Přehledům o příjmech a výdajích za rok 2012. V praktických příkladech si ukážeme, kdy nevznikne žádná daňová povinnost, jak se liší sazba daně pro zaměstnance a OSVČ či kdy je výhodné podat daňové přiznání dobrovolně i pro zaměstnance.

Články k tématu
pondělí 14. leden

Komu přinese daňové přiznání za rok 2012 radost?

Pro rok 2013 došlo v daňové oblasti k několika zásadním změnám, které zvýší daňovou zátěž občanům s nadstandarními příjmy (budou platit solidární daň), výdělečným penzistům (neuplatní slevu na poplatníka), OSVČ (při využití paušálu neuplatní daňové zvýhodnění a slevu na manželku bez příjmů). Výsledné daňové...

úterý 15. leden

Zaměstnanci: roční zúčtování nebo daňové přiznání

Zaměstnanci mají dvě možnosti, jak splnit své daňové povinnosti. Buď mohou u svého zaměstnavatele požádat o provedení ročního zúčtování, nebo si daňové přiznání vyplní a podají sami. Když si vyplní a podají daňové přiznání zaměstnanci sami, tak získají více času na uplatnění nezdanitelných položek a daňových slev....

středa 16. leden

Kdy se podává daňové přiznání za rok 2012?

Od daně z příjmu fyzických osob jsou některé příjmy osvobozené a pro některé nevzniká daňová povinnost. Pro jaké příjmy se musí podat daňové přiznání za rok 2012?

čtvrtek 17. leden

Sazba daně z příjmu pro OSVČ a zaměstnance

V Česku se daňová povinnost zaměstnanců počítá jinak než v ostatních členských zemích OECD. Základem daně pro zaměstnance je totiž úhrn příjmů od všech zaměstnavatelů plus úhrn povinného pojistného placeného zaměstnavatelem. U OSVČ je základem daně zisk. Proto se liší sazba daně pro zaměstnance a OSVČ.

pátek 18. leden

Přehledy za rok 2012

Do jednoho měsíce po odevzdání daňového přiznání musí osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) odevzdat Přehledy o příjmech a výdajích za rok 2012. Jeden pro OSSZ a druhý pro zdravotní pojišťovnu.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.