Téma
Důchodová reforma

Jak to bude s naší penzí?

Důchodové systémy procházejí ve všech vyspělých zemích světa výraznými změnami. Česko není výjimkou, důchodová reforma nás staví před důležité rozhodnutí, zda vstoupit či nevstoupit do II. pilíře. Podívejme se, jak důchodový systém funguje a jaká jsou světové trendy.

Články k tématu
pondělí 19. listopad

Co je to II. pilíř?

V Česku prozatím funguje financování penzí průběžným způsobem, kdy občané v produktivním věku odvádí důchodové pojištění, ze kterého jsou financovány penze současným penzistům. Vlivem demografických změn je průběžný systém v současné podobě neudržitelný, z tohoto důvodu důchodová reforma zavádí II. pilíř. Jak bude...

úterý 20. listopad

Vstoupit či nevstoupit?

Důchodová reforma zavádí možnost dobrovolného spoření ve II. pilíři. Budeme se muset rozhodnout. Jednoznačná odpověď, zda vstoupit či nikoliv však neexistuje. Každý má jiné příjmy a jinou dobu do odchodu do důchodu. Rozhodnotí přitom nepůjde vzít zpět. Komu se obecně účast v II. pilíři vyplatí a komu nikoli?

středa 21. listopad

OSVČ a důchodová reforma

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které odvádí důchodé pojištění v minimální výši, musí počítat s nízkým důchodem. Účast v II. pilíři je pro tyto OSVČ nevýhodná. Jednoznačně však musí si během produktivního života spořit a investovat na penzi, jinak v penzi výrazně klesne jejich životní úroveň.

čtvrtek 22. listopad

Proč myslet na penzi co nejdříve?

Když chceme uskutečňovat naše sny a přání, musíme řídit a plánovat naše finanční příjmy a výdaje. Pravidelné sestavování a dodržování rodinného rozpočtu je velmi důležité. A tvoření „finančního polštáře“ na penzi by mělo být nedílnou součástí rodinnch financí.

pátek 23. listopad

Důchodový trend? Posilování vlastní zodpovědnosti

Důchodová reforma reaguje na nepříznivé demografické změny. Posiluje vlastní zodpovědnost za životní úroveň v penzi. Ať už do II. pilíře vstoupíme či nikoliv.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.