Téma
Daně v ČR

Platby do státní pokladny

V minulém tématu týdne jste měli možnost získat informace související s daňovým přiznáním. V aktuálním týdenním tématu se blíže seznámíme s jednotlivými daněmi, které česká daňová soustava zahrnuje, a dalšími platbami, které plynou do státní pokladny.

Články k tématu
pondělí 21. leden

Daňová soustava České republiky

Daně jsou jisté jako smrt, nikdo z nás se jim nevyhne. Jak je to možné? Platbu daně nám totiž ukládají zákony. Co jsou daně a jaké je jejich podstata? Jaké jsou důvody pro jejich placení? Jak fungují daně v České republice?

úterý 22. leden

Daň z příjmů – nutné „zlo“

Každý z nás si jistě dovede představit, co znamená daň z příjmu. Jaké jsou ale základní charakteristiky této daně? Co vše lze považovat za zdanitelný příjem a jaké jsou aktuální daňové sazby?

středa 23. leden

Daň i z vlastního majetku? Ano.

V týdenním tématu se věnujeme otázce českého daňového systému. Na pořadu dne jsou dnes daně majetkové. Co vše spadá do této kategorie daní?

čtvrtek 24. leden

Daně, které nejsou vidět?!

V médiích jsme se setkali s celou řadou zpráv o možné zvýšení sazby daně z přidané hodnoty. K tomu skutečně došlo. Co je DPH a na co všechno se tato daň vztahuje? Za co všechno si připlatíme? Krátce se zmíníme také o spotřební dani.

pátek 25. leden

Další platby státu

V uplynulých dnech jsme se seznámili s podstatou daňové soustavy České republiky a popsali jsme si základní charakteristiky jednotlivých daní. Daně však nejsou to jediné, co státu odvádíme.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.