Téma
Narození dítěte a finance

Které rodinné dávky je možné čerpat a kde ušetřit

Narození dítěte je nejšťastnějším životním okamžikem. Všichni chceme pro své děti to nejlepší. Podmínky pro mladé rodiny jsou v Česku příznivé. Na jaké dávky a slevy má nárok mladá rodina?

Články k tématu
pondělí 23. duben

Narozením dítěte vám stoupne čistá mzda o 1 117 Kč měsíčně

Odchodem maminky na rodičovskou dovolenou se finanční situace rodiny zhorší. Vyjít s jedním platem a rodičovským příspěvkem není mnohdy snadné. Narozením dítěte však stoupne pracujícímu tatínkovi čistá mzda o 1 117 Kč. Důvodem je uplatnění daňového zvýhodnění.

úterý 24. duben

Mateřská a rodičovský příspěvek

Při splnění zákonných podmínek závisí výše mateřské na dosahovaném příjmu před odchodem na mateřskou dovolenou. Na rodičovský příspěvek mají nárok všechny rodiny, lze však zvolit délku pobírání rodičovského příspěvku a tím i jeho výši.

středa 25. duben

Porodné a přídavky na děti nejsou pro všechny

Zatímco daňové zvýhodnění nebo rodičovský příspěvek mohou čerpat všechny rodiny, tak na porodné a přídavky na děti všechny rodiny nedosáhnou. Které rodiny mohou čerpat porodné a přídavky na děti?

čtvrtek 26. duben

Jak vyjít s jedním platem?

Přestože jsou podmínky pro mladé rodiny v Česku v porovnání s ostatními evropskými zeměmi příznivé, tak je často velmi obtížné vyjít s jedním platem. Kde může mladá rodina hledat finanční rezervy a dodatečné finanční příjmy?

pátek 27. duben

Šetříme již novorozenci

Každý z nás rodičů chce pro své děti to nejlepší, podporovat ho v jeho koníčcích, zajistit mu kvalitní vzdělání a finančně mu pomoci na startu „dospělosti“. Současně chceme, aby naše děti byly finančně zajištěny, kdyby se nám náhodou něco přihodilo. Vše je finančně nákladné a je dobré myslet na to co nejdříve a...

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.