Téma
Dvě zaměstnání

Daňové povinnosti při souběhu prací

Zaměstnanci pracující pro dva zaměstnavatele současně si musí sami podat daňové přiznání, pokud je jim v některém měsíci odvedena zálohová daň z příjmu od obou zaměstnavatelů.

Články k tématu
pondělí 09. květen

Dvě práce a výpočet čistého příjmu

Zaměstnanci pracující současně pro dva zaměstnavatele nemohou u obou zaměstnavatelů uplatňovat daňové slevy, tj. zejména daňovou slevu na poplatníka. Jak se vypočítává čistý příjem při práci pro více zaměstnavatelů současně?

úterý 10. květen

Ideální pro přivýdělek je dohoda

Většina zaměstnanců, kteří si chtějí ke svému hlavnímu zaměstnání přivydělat, volí práci na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti. Výhodou je nižší zdanění a jednoduchá administrativa.

středa 11. květen

Dvě souběžné práce = nutnost podání daňového přiznání

Zaměstnanci pracující souběžně pro dva zaměstnavatele, kterým byla v některém měsíci odvedena zálohová daň od obou zaměstnavatelů, nemohou požádat svého hlavního zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování daně a musí si sami podat daňové přiznání.

čtvrtek 12. květen

Jak dvě souběžné práce ovlivňují výši důchodu?

Výpočet důchodu ovlivňují všechny příjmy, ze kterých zaměstnanci odváděli v produktivním věku sociální pojištění. Souběžná práce pro více zaměstnavatelů tedy má příznivý vliv na výpočet státního starobního důchodu.

pátek 13. květen

Kdy pracovat pro dva zaměstnavatele?

Práce pro dva a více zaměstnavatelů současně je zpravidla časově, psychicky a fyzicky náročná. Více pracovních činností by tedy mělo být pouze přechodným obdobím. Mít druhou práci je v určitých životních situacích příznivé, ale toto období by nemělo trvat dlouho.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.