Téma
Co je dobré vědět o EET?

Koho se týká EET?

Na elektronickou evidenci tržeb se přechází postupně, v první fázi od 1. prosince 2016 budou EET podléhat tržby z ubytovacích a stravovacích služeb, od 1. března 2017 i tržby z velkoobchodu a maloobchodu a od 1. června 2018 budou EET podléhat všechny tržby formou hotovostního platebního styku. Jaké povinnosti EET s sebou přináší?

Články k tématu
pondělí 07. listopad

Kdy se EET nevyhnete?

Elektronické evidenci tržeb budou podléhat hotovostní příjmy. Někteří lidé se mylně domnívají, že se jich EET nebude týkat. Podívejme se na vybrané praktické příklady, kdy tomu tak nebude.

úterý 08. listopad

Kdy nebude EET potřeba?

Elektronické evidenci tržeb budou poléhat pouze vybrané příjmy a tržby. Kteří živnostníci nebudou mít s EET žádné starosti? Jak je to u pronájmu? Podívejme se na vybrané praktické příklady, kdy se tržba nebude elektronicky evidovat.

středa 09. listopad

Náležitosti účtenky

Při provádění obchodní transakce, u které bude docházet k příjmu v hotovosti, zašle živnostník datovou zprávu o této transakci Finanční správě. K tomu je potřeba přístup k internetu a počítač, tablet, chytrý telefon nebo pokladnu. Zákazník následně obdrží účtenku.

čtvrtek 10. listopad

Daňová sleva na EET

Živnostníkům a podnikatelům, kteří mají příjmy podléhající EET, vzniknou náklady spojené s technickým zajištěním elektronické evidence tržeb. Celková výše nákladů se bude odvíjet od zvoleného technického řešení. Prvotní náklady bude možné kompenzovat daňovou slevou ve výši 5000 Kč.

pátek 11. listopad

Sankce za neplnění EET

Zákonným povinnostem spojených s elektronickou evidencí tržeb je potřeba věnovat maximální pozornost, neboť za jejich neplnění mohou být uloženy vysoké sankce. Když se fyzická osoba dopustí přestupku, kterým je závažným způsobem úmyslně ztížena nebo zmařena evidence tržeb, tak může obdržet pokutu až 500 tisíc Kč.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.