Do čeho investovat peníze? Přece do vzdělání s titulem MBA!

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Tohle pořekadlo bude platit vždycky, a proto se učte co nejvíce, a to v každém věku. I pracující lidé mají dnes možnost zvyšovat svoji klasifikaci formou celoživotního vzdělání. Velmi oblíbené je v poslední době studium MBA, po jehož absolvování získáte neakademický titul MBA psaný za jménem.

woman-690036_1920 zdroj: pixabay.com

Co je MBA? Jedná se o studijní program, který rozšíří především manažerské dovednosti. Není ekvivalentní k vysokoškolskému studiu a nemá jej nahrazovat. Jedná se o doplnění a rozšíření stávajících znalostí určený podnikatelům, manažerům a pracovníkům státní správy. Přijetí ke studiu je podmíněno buď SŠ vzděláním a 5 roky praxe na manažerské pozici, nebo VŠ vzděláním na bakalářském stupni a 3 roky praxe.

Studujete, co vás opravdu baví

Když se nějakou dobu pohybujete v praxi, už si dokážete lépe představit, co vlastně potřebujete znát. Díky tomu si vyberete studium tak, aby vám skutečně něco přineslo. MBA je totiž na většině institucí možné studovat se zaměřením. Vyberete si třeba MBA IT, ve zdravotnictví, se specializací na soft skills apod. Kromě základních modulů pak budete mít i ty svoje zaměřené.

Vše zvládnete při práci

Co škola, to trochu jiný přístup k MBA. Většinou se ale osobně musíte zúčastnit pouze několika málo hodin a zbytek studujete samostatně doma dle svých časových možností. Osobní výuka se obvykle koná o víkendech a dost často v Praze. Jestli máte hlavní město trochu z ruky, můžete vyzkoušet studium MBA Ostrava na Vysoké škole podnikání a práva. Začínají tam právě od ledna či února, takže je akorát čas podat přihlášku.

MBA vám přinese více než jen dovednosti

Absolventi MBA bývají velmi spokojeni. Nejen že se dozví spoustu věcí a začnou se orientovat v současných trendech, ale také poznají mnoho zajímavých lidí, ať už z řad spolužáků či lektorů. Titul MBA je navíc často cestou k lépe placenému zaměstnání. Potřebujete ještě více motivace, abyste se vrátili do školních lavic? S nadsázkou samozřejmě, protože při studiu MBA vás nikdo posloucháním dlouhých a nudných přednášek mučit nebude.

16. ledna 2018 15:53:44

Reklama

Témata

Pojištění přes internet

V současné době uspokojíme stále více a více našich potřeb a požadavků prostřednictvím...

Papíry snižující daň

Pro uplatnění všech daňových slev a daňových odpočtů musí zaměstnanec donést mzdové účetní...

Zimní dovolená

Podzim se překlopil do své druhé poloviny a nezadržitelně se blíží zima. Ta o sobě dala vědět už...

Pořizujeme bydlení

Všichni si chceme užívat každodenní radosti plnými doušky. Pěkné vlastní bydlení, kde si můžeme...

Hrubá mzda

Pro zaměstnance je rozhodující, kolik za provedenou práci dostane na svůj bankovní účet. Pro...

Reklama
Reklama

Daňové odpočty a slevy

Položky snižují daňový základ a daň z příjmu

Nezdanitelné položky snižují daňový základ a daňové slevy přímo vypočtenou daň z příjmu. Díky uplatněným daňovým odpočtům a daňovým slevám může daňová povinnost klesnout o desetitisíce korun

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky