Do čeho investovat peníze? Přece do vzdělání s titulem MBA!

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Tohle pořekadlo bude platit vždycky, a proto se učte co nejvíce, a to v každém věku. I pracující lidé mají dnes možnost zvyšovat svoji klasifikaci formou celoživotního vzdělání. Velmi oblíbené je v poslední době studium MBA, po jehož absolvování získáte neakademický titul MBA psaný za jménem.

woman-690036_1920 zdroj: pixabay.com

Co je MBA? Jedná se o studijní program, který rozšíří především manažerské dovednosti. Není ekvivalentní k vysokoškolskému studiu a nemá jej nahrazovat. Jedná se o doplnění a rozšíření stávajících znalostí určený podnikatelům, manažerům a pracovníkům státní správy. Přijetí ke studiu je podmíněno buď SŠ vzděláním a 5 roky praxe na manažerské pozici, nebo VŠ vzděláním na bakalářském stupni a 3 roky praxe.

Studujete, co vás opravdu baví

Když se nějakou dobu pohybujete v praxi, už si dokážete lépe představit, co vlastně potřebujete znát. Díky tomu si vyberete studium tak, aby vám skutečně něco přineslo. MBA je totiž na většině institucí možné studovat se zaměřením. Vyberete si třeba MBA IT, ve zdravotnictví, se specializací na soft skills apod. Kromě základních modulů pak budete mít i ty svoje zaměřené.

Vše zvládnete při práci

Co škola, to trochu jiný přístup k MBA. Většinou se ale osobně musíte zúčastnit pouze několika málo hodin a zbytek studujete samostatně doma dle svých časových možností. Osobní výuka se obvykle koná o víkendech a dost často v Praze. Jestli máte hlavní město trochu z ruky, můžete vyzkoušet studium MBA Ostrava na Vysoké škole podnikání a práva. Začínají tam právě od ledna či února, takže je akorát čas podat přihlášku.

MBA vám přinese více než jen dovednosti

Absolventi MBA bývají velmi spokojeni. Nejen že se dozví spoustu věcí a začnou se orientovat v současných trendech, ale také poznají mnoho zajímavých lidí, ať už z řad spolužáků či lektorů. Titul MBA je navíc často cestou k lépe placenému zaměstnání. Potřebujete ještě více motivace, abyste se vrátili do školních lavic? S nadsázkou samozřejmě, protože při studiu MBA vás nikdo posloucháním dlouhých a nudných přednášek mučit nebude.

16. ledna 2018 15:53:44

Reklama

Témata

Daňové přiznání 2011

Všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) musí včas odevzdat daňové přiznání a Přehledy o...

Průměrná mzda

Na průměrnou mzdu v Česku dvě třetiny zaměstnanců nedosáhnou, proč tomu tak je a jak se liší...

Finance a rozvod

Rozvodovost v Česku je jedna z nejvyšších v EU. Rozdovem trpí rodina nejenom citově a psychicky....

Co je dobré vědět o mzdě?

Pravidelně se zveřejňuje průměrná hrubá mzda. Pro zaměstnavatele je však důležitější údaj...

OSVČ a daně

Všechny OSVČ, které alespoň po část roku 2015 vykonávaly samostatnou výdělečnou činnost, musí...

Reklama
Reklama

Třetí důchodový pilíř

Spoření na penzi se státní podporou

Penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření jsou finanční produkty podporované státem, které patří do tzv. třetího důchodového pilíře. Jaké všechny výhody lze u těchto penzijních produktů čerpat?

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.