Téma
Zdanění našich příjmů

Jak se liší zdanění práce, podnikání nebo pronájmu?

Během roku můžeme mít příjmy ze závislé činnosti (zaměstnání), samostatné výdělečné činnosti, pronájmu, kapitálového majetku či další příjmy. Zdanění jednotlivých příjmů se liší, podívejme se jak.

Články k tématu
Monday 03. June

Jaké je zdanění naší mzdy?

Z hrubé mzdy musí zaměstnanci odvést povinné odvody - daň z příjmu fyzických osob, sociální a zdravotní pojištění. Současně musí odvést za zaměstnance povinné na sociálním a zdravotním pojištění zaměstnavatel. Jak vysoké je zdanění mezd v Česku?

Tuesday 04. June

Povinné odvody OSVČ

Osoby samostatně výdělečně činné musí odvádět sociální pojištění, zdravotní pojištění a daň z příjmu fyzických osob. Na rozdíl od zaměstnanců mají OSVČ přímou vlastní odpovědnost za správné vyčíslené a odvod povinných odvodů.

Wednesday 05. June

Zdanění příjmů z pronájmu

Pro řadu občanů je investice do nemovitosti nejsrozumitelnější investicí, která jim navíc generuje pravidelný příjem z pronájmu. Každoročně tak přibývá třeba seniorů, kteří si k penzi přilepšují právě pronájmem. Výhodou příjmů z pronájmu je nižší zdanění, proč?

Thursday 06. June

Příjem z prodeje cenných papírů

Když nejsou splněny zákonné podmínky, tak je nutné zisk z prodeje cenných papírů zahrnout do daňového přiznání. Výhodou je, že ze zisku z prodeje cenných papírů se opět neplatí povinné pojistné (sociální a zdravotní pojištění). Jak vysoké je efektivní zdanění? Kdy se neplatí ani daň z příjmu?

Friday 07. June

Přivýdělek na dohodu

Dohoda o provedení práce nebo dohoda o pracovní činnosti jsou pro řadu lidí oblíbený způsob výdělku nebo přivýdělku. Hlavní výhodou je zpravidla nižší zdanění, avšak ne vždycky, v některých případech je zdanění shodné jako u hlavního pracovního poměru. Jaké je efektivní zdanění u dohod?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2017 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky