Hledáte rychlé informace pro Vaši peněženku? Napište nám na poradna@dumfinanci.cz a my Vám je pošleme :-)

Český leasingový trh pomalu objevuje nové flexibilní nabídky s krátkodobými autopůjčovnami

Na českém leasingovém trhu se v poslední době objevují nové flexibilní nabídky. Příkladem je leasing na dobu kratší než rok, při kterém mohou firmy auto vrátit i před uplynutí předem dohodnuté doby. Při předčasném vrácení vozu neplatí společnosti žádný další poplatek a počítá se jen doba skutečného zapůjčení vozu. Podle odborníků flexibilní nabídku umožňuje konkurence na trhu.

Jedna z největších tuzemských leasingových společností Arval nabízí od roku 2015 produkt Mid-Term Rental a s podobnou nabídkou není jediná. "Zákazník si vybere požadovanou třídu vozidla, které mu přistavíme do jednoho pracovního dne. Tato nabídka se hodí například pro zaměstnance s pracovní smlouvou na dobu určitou nebo pro lidi, kteří pracují na časově omezených projektech," uvedl Petr Najman, Rentals Manager společnosti Arval CZ.

Novinka na trhu je proto vhodná zejména pro firmy, které musí řešit sezónní výkyvy nebo začínají podnikat a zatím přesně neznají své potřeby v rámci užívání vozidla. Výhodou je možnost smlouvu kdykoli měnit podle aktuálních potřeb. Firmy mohou smlouvu sjednat jednoduše a předem ví, jakou cenu za konkrétní třídu zaplatí. Arval má v této "autopůjčovně" nyní 250 vozidel.

„Pronájem vozidel na období pouze několika měsíců známe a tuhle službu již poměrně intenzivně využíváme. Takto pořízená vozidla jsou vhodná zejména při čekání na objednané auto nebo též na časově omezené projekty,“ myslí si Rastislav Dobrovodský ze společnosti Danone, a. s. Podle něj by v takových případech byl pronájem na obvyklou dobu 36 nebo 48 měsíců příliš velkým závazkem. Danone má ve zkráceném režimu pronajato asi 20 vozidel. Celkem společnost provozuje ve všech divizích v ČR a na Slovensku 150 osobních vozidel pro necelých 400 zaměstnanců.

Nabídka je určená zejména pro firmy, protože státní správa sezónní výkyvy většinou neřeší. To přiznává i mluvčí Jihomoravského kraje Monika Brindzáková. "Sezónní výkyvy neřešíme, resp. vždy musí vozový park vystačit, neboť nesledujeme uspokojení potřeby pro využití služebních vozidel, ale sledujeme efektivní využití vozidel. V minulosti jsme vyzkoušeli operativní leasing u čtyř vozidel. V současné době vozidla na leasing nemáme," uvedla Brindzáková.

To stavební společnost Metrostav v současné době operuje se zhruba 500 vozidly na operativní leasing. Plánuje jej ovšem dlouhodobě na dva roky. „Výkyvy řešíme krátkodobými zápůjčkami z externích půjčoven,“ uvedl Jaroslav Zahradník, vedoucí střediska osobní dopravy Metrostav, a. s.

 

21. března 2017 13:35:06

Reklama

Témata

Reklama a propagace

Všechny firmy i zákazníci se musí snažit o získávání nových zákazníků. Bez dobré reklamy a...

Hrubá a čistá mzda

Z hrubé mzdy sjednané v pracovní smlouvě odvádí zaměstnanci zálohu na daň z příjmu fyzických...

Zimní dovolená

Podzim se překlopil do své druhé poloviny a nezadržitelně se blíží zima. Ta o sobě dala vědět už...

Daně z prodeje bytu, domu

Při splnění zákonných podmínek se z prodeje bytu nebo domu daň z příjmu fyzických osob neplatí....

Šetříme dětem

Všichni rodiče chtějí pro své děti to nejlepší. Dopřát dětem kvalitní vzdělání, podporovat ho v...

Reklama
Reklama
Reklama

Příjmy při studiu

Absolventi s praxí snadněji hledají práci

Studenti, kteří dokáží skloubit práci a studium, nacházejí na trhu práce snadněji uplatnění než jejich kolegové, kteří během studia vůbec nepracovali. Personalisté hodnotí velmi pozitivně praktické zkušenosti absolventů.

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2017 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky