Jak zabalit křehkou zásilku?

Jistě to sami znáte: pošlete někomu drahý dárek, ručně vyrobený šperk, křehké DVD nebo důležitý pracovní nákres a zásilka nedorazí v pořádku. Jak s vaším balíčkem při přepravě zachází, to bohužel ovlivnit nelze, můžete mu však zajistit tu nejlepší ochranu výběrem správného obalového materiálu.

boxes-2120367_1920 zdroj: pixabay.com

Bublinková obálka je tím nejlepším pomocníkem

Klasické bublinkové obálky, které jsme jako děti tak rádi praskali, jsou dodnes nejlepší alternativou, pokud jde o ochranu přepravované zásilky. Z vnější strany těchto obálek je pevný papír, z vnitřní předměty chrání fólie, takže se nepoškodí nárazy a otřesy. Samolepicí uzávěr umožňuje rychlé a bezpečné uzavření. Majitelé e-shopu a všichni ostatní, kdo často posílají poštou drobné předměty, ocení nízkou váhu bublinkových obálek, díky níž ušetříte za poštovné. Vyrábí se i v ještě více odlehčené variantě Light. Dostupné jsou v mnoha velikostech, takže v nich bez problémů můžete odesílat CD, DVD, USB disky a další nosiče, drobné i větší elektrosoučástky, hodinky a šperky.

Na knihy a dokumenty karton

Kartonové poštovní obálky jsou další výbornou ochranou pro vaše zásilky. Nejčastěji v nich poštou putují knihy, celá balení CD a DVD, fotografie, obrázky, kalendáře a podobné zboží. Ideální jsou tedy pro ploché předměty, které by se neměly poškodit či zmačkat. Vyrábí se z kvalitní lepenky v bílé nebo hnědé variantě, případně z mikrovlny. Také kartonové obálky dostanete v mnoha velikostech, takže pojmou i větší tiskoviny. Zalepují se proužkem, který není možno rozdělat, aniž by došlo k poškození obalu, případnou krádež obsahu tak okamžitě zjistíte.

K čemu slouží tubus?

Pokud jste dosud nepřišli na to, jak nejlépe poslat plakáty, malby a další rozměrné listy papíru, které se nesmí ani zmačkat, ani přeložit, právě pro vás je tu pevný kartonový tubus se samolepicím uzávěrem. Obdržíte ho jako skládací kus vlnité lepenky, z níž snadno vykouzlíte dlouhý obdélník. Srolovaný plakát do něj jednoduše zasunete a k příjemci dorazí přesně v té podobě, v jaké jste ho odeslali.

Sháníte větší množství zmíněných obalových materiálů či krabic na objemnější zásilky? Poohlédněte se u specialisty – v e-shopu předního výrobce obalových materiálů Kredo.

30. května 2017 13:52:09

Reklama

Témata

Dovolená

Mimo základní dovolenou lze v Česku čerpat i mateřskou dovolenou nebo rodičovskou dovolené. Za...

Daně v Česku a Slovensku

Česko a Slovensko patří mezi několik málo vyspělých zemí, kde je zavedena rovná sazba daně z...

Podmínky nezaměstnaných

I při dočasné ztrátě zaměstnání je vhodné se ihned registrovat na úřadu práce, aby bylo možné...

Mzdy a platy v ČR

Reálná průměrná mzda v Česku stoupá. Nominální meziroční růst mezd je vyšší než míra inflace....

Daňové sazby

Výslednou daňovou povinnost ovlivňují nejenom daňové sazby, ale i způsob výpočtu a uplatnění...

Reklama
Reklama

OSVČ - zaměstnanec

Z podnikání do zaměstnání

Pro některé živnostníky může být ukončení samostatné výdělečné činnosti a nástup do zaměstnání přínosné s ohledem na čerpání zaměstnaneckých jistot. Zkušení personalisté rádi přijímají bývalé živnostníky, kteří jsou velmi zodpovědní.

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2017 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky