Reklama

Pačes: Prolomení limitů těžby uhlí by měla posoudit další komise

Autor: Filip Nachtmann
Rubrika:  Stalo se
Vydáno: 25. listopadu 2008 14:00:00
Šéf nezávislé energetické komise (NEK) a zároveň předseda Akademie věd ČR Václav Pačes doporučuje vytvořit další komisi k posouzení vlivů prolomení limitů těžby hnědého uhlí v severních Čechách na region. Komise by měla posoudit kromě ekonomického hlediska i hledisko sociální a zdravotní, řekl Pačes na včerejší konferenci v Praze.
Reklama

Právě to, že nezávislá energetická komise nepočítala s prolomením limitů na těžbu uhlí v severních Čechách, kritizovala oponentní rada (OR), která posuzovala závěrečnou zprávu NEK. Pačes považuje takovou kritiku spíše za nedorozumění. „My doporučujeme, aby se o tom začalo diskutovat,“ řekl.

Od oponentní rady se očekávalo, že navrhne doporučení a doplní původní zprávu, která poté půjde do vlády. Komise ale čeká na zadání kabinetu, zda má zapracovat doporučení OR do své zprávy, řekl včera Pačes. Jasno by mělo být v průběhu tohoto týdne, kdy by se měl premiér Mirek Topolánek (ODS) sejít s předsedy NEK a OR. Se závěry OR nesouhlasí ekologická hnutí.

Nezávislá energetická komise byla ustanovena na základě rozhodnutí vlády loni v lednu. Jejím hlavním úkolem bylo vypracovat dlouhodobou prognózu vývoje energetiky v České republice do roku 2030 a 2050. Závěrečnou zprávu předala premiérovi 1. října.

O vzniku oponentního týmu poprvé informoval Topolánek při přebírání předběžné zprávy komise počátkem července. Do oponentního týmu premiér dosadil své poradce Pavla Stehlíka a Petra Kalaše, člena představenstva ČEPS Miroslava Vrbu, někdejšího člena představenstva RWE Transgas Milana Kajtmana a jaderného fyzika Františka Janoucha.

Zdroj: ČTK

Reklama
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Zatím nebyl přidán žádný komentář.
Buďte první a přidejte svůj komentář.

Reklama
Reklama

Dluhová past

Jak nezapadnout do kolotoče dluhů a půjček?

V posledních letech přibývá domácností, kterým přerostly jejich dluhy přes hlavu. Jakmile finanční výdaje začínají dlouhodobě převyšovat příjmy, tak můžeme hovořit o dluhové pasti. V tomto případě exekuce stíhá exekuci. Každá domácnost by proto měla velmi důsledně a s rozvahou řídit své finance. Jak snížit náklady exekuce a jak se bránit proti neoprávněné exekuci? Jak se vyhnout dluhové pasti?

Otevřete téma

Poradna
Poradíme Vám

Využijte možnost zeptat se našich finančních poradců v nové online poradně.

Kontakt | Inzerce | Partneři

ISSN 1802-5153,© Copyright DůmFinancí.cz (www.dumfinanci.cz ) Finanční portál 2006 - 2012 finFOCUS, s.r.o. a ČTK.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzentí, šíření či zpřístupňvání článků a fotografií je bez písemného souhlasu finFOCUS, s.r.o. zakázáno.

Seznam finančních úřadů