Online půjčky nabízí řada bank i nebankovních společností. Jak online o úvěr zažádat?

Sjednat si půjčku online je snadné a rychlé, přesto mnozí o úvěru přes internet nechtějí ani slyšet. Bojí se, že se upíší „ke sto letům žaláře.“ Poskytovatelé, kteří online půjčky nabízí, ale nejsou žádní zlí bachaři, proto není důvod k obavám. Víte, kde a jak sjednáte úvěr po internetu?

PR článek - Online půjčky nabízí řada bank zdroj: DF

Online úvěry jsou doménou nebankovních společností, avšak najdete je v portfoliu i řady bankovních domů. Vybrat proto tu pravou půjčku, kterou lze sjednat přes internet, není tak snadné. Pomoci vám k tomu mohou online srovnávače. Ty porovnávají aktuální nabídku všech finančních institucí, díky čemuž získáte dokonalý přehled jen těch půjček, které splňují vaše požadavky.

Online si úvěr sjednáte nejen v Cofidis a v Equa bank

Uzavřít půjčku po internetu umožňuje téměř každý nebankovní poskytovatel. Vybírat tak můžete ze společností, jako jsou napříkladHomeCredit,Cofidis, Provident, Credito.cz, Zaplo.cz, TOMMY STACHI nebo ProfiCredit.

Z bank můžete online sjednat úvěr nejen u České spořitelny, Equa bank, MONETA Money Bank, Air Bank nebo Sberbank. Výhodou bank je, že vám půjčí i přes internet stovky tisíc korun.

Ač jsou banky oproti nebankovním společnostem považovány za bezpečnější poskytovatele, není nutné sjednávat online půjčku pouze u nich. Vybíráte-li si úvěr od ověřených nebankovních institucí, pak jakékoliv obavy můžete hodit stranou.

Nezávazná online žádost o půjčku vám pomůže s výběrem

To, že projevíte zájem o online půjčku a vyplníte na internetu žádost, ještě neznamená, že už jste automaticky dlužníkem. Po internetu je možné nejdříve zaslat nezávaznou žádost, kterou se neupisujete k žádnému dluhu a splácení.

Nezávazná žádost se podává prostřednictvím online formuláře, který najdete na stránkách poskytovatelů. Zapotřebí je vyplnit pouze:

-          identifikační údaje,

-          trvalé bydliště,

-          telefonní kontakt,

-          výši půjčky,

-          dobu splatnosti.

Podle typu a výše půjčky budete muset uvést ještě další informace týkající se například zástavy či ručitele a příjmů a výdajů. Po odeslání žádosti vás kontaktuje poskytovatel, který vám nabídne, možnosti pro získání úvěru. Nezávazné žádosti můžete zaslat i desítkám společností, a až na základě jejich odpovědí si vybrat.

Jestliže už máte jasno a víte, která online půjčka je pro vás ta pravá, pak se nemusíte nezávaznými žádostmi vůbec zaobírat a opět prostřednictvím formuláře poskytovatele si úvěr rovnou sjednat. Ani v tomto případě se ale ihned neupisujete ke splácení. Po odeslání online žádosti vám musí být úvěr ještě schválen. V případě, že vám poskytovatel neschválí online půjčku ve vámi požadované výši kvůli nízké bonitě, nabídne vám obvykle další jiné alternativy.

Dec. 6, 2017, 3:35 p.m.

Reklama

Témata

Nemovitost a daně

Při prodeji nemovitosti může mít daňové povinnosti kupující i prodávající. V některých případech...

Promlčecí lhůty

Promlčecích lhůt je v české legislativě celá řada. Alespoň ty základní se rozhodně vyplatí znát,...

Alimenty pod lupou

Mnoho rozvedených matek se setkává se situací, že bývalý manžel neplatí řádně alimenty. Jak v...

Jak žijí Evropané?

Ekonomická výkonnost a vyspělost ovlivňuje každodenní život Evropanů. V zemích s vyšším HDP na...

OSVČ a faktury

Téměř každý podnikatel či živnostník se setkal se situací, kdy mu obchodní partner nezaplatil...

Reklama
Reklama

Finanční testy

Vánoční kvízy

Na vánoční období jsme si pro vás připravili pět zajímavých finančně-daňových testů. Prověřte si své znalosti nebo si udělejte vědomostní rodinnou či přátelskou soutěž.

Otevřete téma

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2017 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky