Téma
Změna práce

Uzavření nové pracovní smlouvy

Většina zaměstnanců změní v průběhu svého produktivního života zaměstnání a pracuje pro více zaměstnavatelů. Kdy je vhodné přemýšlet o změně zaměstnání? Jak může být pracovní poměr ukončen? Kdy náleží odstupné?

Články k tématu
pondělí 12. září

Kdy hledat novou práci?

Motivy k hledání nového zaměstnání jsou různé, vždy je však dobré si nejdříve vše důkladně promyslet a hledat nové pracovní uplatnění ještě během stávajícího zaměstnání. Stávající pracovní poměr ukončit až po domluvení práce u nového  zaměstnavatele.

úterý 13. září

Ukončení zaměstnání

Zaměstnanci, kteří chtějí změnit práci, mohou kdykoliv bez udání důvodu podat výpověď. Jestliže je pracovní poměr ukončen výpovědí, potom plyne dvouměsíční výpovědní lhůta. Jak lze nastoupit do nového zaměstnání dříve?

středa 14. září

Opožděný nástup do nového zaměstnání

Někdy se stane, že stávající pracovní poměr je ukončen a nová pracovní smlouva bude uzavřena později. I kvůli měsíční výluce je však vhodné se registrovat na úřadu práce. Vznikne nárok na podporu v nezaměstnanosti a zdravotní pojištění je placeno státem.

čtvrtek 15. září

Náležitosti pracovní smlouvy

Na základě pracovní smlouvy se uzavírá pracovní poměr mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Pracovní smlouva může být klidně pouze na jednu stranu, neboť dle zákoníku práce musí pracovní smlouva obsahovat pouze tři základní údaje.

pátek 16. září

Při podání výpovědi odstupné nenáleží

Jestliže podává výpověď zaměstnanec, tak nemá na odstupné nárok. Zákonné odstupné dle zákoníku práce totiž náleží pouze při podání výpovědi zaměstnavatelem z důvodu rušení zaměstnavatele, přemístění zaměstnavatele nebo nadbytečnosti zaměstnance nebo z důvodu ukončení pracovního poměru vzájemnou dohodou ze stejných...

zpět nahoru

Reklama
Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.