Téma
Životní pojištění

Rok 2015 a životní pojištění

Životní pojištění přináší živiteli rodiny jistotu, že v případě dlouhodobých zdravotních problémů, úrazu nebo smrti nebude rodina bez finančních prostředků. Dobrá smlouva o životním pojištění je nutností. Co vše se mění pro rok 2015 u životního pojištění?

Články k tématu
pondělí 29. září

Dobré životní pojištění přináší jistotu

Zodpovědní rodiče chtějí mít jistotu, že v případě vážného úrazu, dlouhodobé nemoci nebo pobytu v lékařském zařízení se nedostane rodina do finančních problémů. Proto si sjednávají životní pojištění odpovídající jejich životnímu stylu. Dobrá pojistná ochrana přináší klid a pohodu.

úterý 30. září

Daňový odpočet u životního pojištění

Životní pojištění patří mezi státem podporované finanční produkty. Vlastní zajištění pro případ úrazu, dlouhodobé nemoci nebo úmrtí je zodpovědné finanční chování, které je legislativou podporováno v řadě vyspělých zemích světa. V Česku je možné každoročně uplatnit daňový odpočet. Jak to funguje a jaká je daňová úspora?

středa 01. říjen

Kdo neuplatní daňový odpočet příští rok?

Pro rok 2015 dochází v oblasti životního pojištění k několika změnám. Pro uplatnění daňového odpočtu nebude možné průběžně vybírat ze smlouvy peníze jako je tomu v současnosti. Proč by neměla obliba životního pojištění klesnout?

čtvrtek 02. říjen

Životní pojištění a příspěvek zaměstnavatele

Příspěvek zaměstnavatele zaměstnanci na jeho smlouvu o životním pojištění je do zákonného limitu osvobozen od daně z příjmu a povinného pojistné. Jak na straně zaměstnavatele, tak i zaměstnance. Jak se mění pravidla pro čerpání tohoto benefitu v roce 2015?

pátek 03. říjen

Daňová úspora zaměstnance z benefitu zaměstnavatele

Příspěvek zaměstnavatele na životní pojištění zaměstnance patří mezi nejoblíbenější firemní benefity. Hlavním důvodem je daňové osvobození do zákonného limitu 30 tis. Kč za rok. Daňově ušetří i zaměstnanec, podívejme se na praktické příklady.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.