Téma
Život s dluhy

Úvěry a půjčky je potřeba promyslet

Vysoké zadlužení je nepříjemné pro rodinu, firmu i stát. Nemožnost splácet závazky může vést k ukončení činnosti firmy nebo osobnímu bankrotu. Rodinné finanční plánování a řízení financí je nesmírně nezbytné, aby si rodina uchovala "finanční zdraví".

Články k tématu
pondělí 14. říjen

Potřebujeme úvěr nebo půjčku?

Když nemáme dostatek vlastních prostředků, tak může být úvěr nebo půjčka řešením, jak si pořídit nové auto, zařízení domácnosti nebo spotřebního zboží. Každý dluh je však potřeba si dobře promyslet, abychom se v budoucnu nedostali do finančních problémů.

úterý 15. říjen

Kdy mluvíme o dobrém dluhu?

Všichni si chceme plnit naše sny a přání, většina z nich je závislá na našich finančních možnostech. Když máme více peněz, tak můžeme cestovat, věnovat se naším koníčkům a dělat pouze věci, které nás baví. Když nemáme vlastní peníze, tak si je můžeme půjčit, abychom mohli upokojit naše tužby.

středa 16. říjen

Nezaplacená faktura je dluhem

Peníze ovlivňují každodenní život možná více než by si mnozí občané přáli. Peníze jsou často hlavním motivem našeho snažení, ať už jsme zaměstnanci nebo podnikatelé. Peníze mají velkou moc, když se využije jejich motivační funkce jenom dobře.

čtvrtek 17. říjen

Rodinná účetní závěrka

Správné řízení rodinných financí je nesmírně důležité, aby se rodina nedostala do finančních problémů a měla případné úvěry a půjčky pod kontrolou. Nedostatečná finanční gramotnost je často důvodem, proč přerostou rodině dluhy přes hlavu. Efektivně a účelně spravovat rodinné finance pomáhá "rodinná účetní závěrka".

pátek 18. říjen

Dluhy státu se týkají všech občanů

Veřejný dluh je dluhem všech občanů země. Vysoké státní zadlužení má přímý dopad na ekonomiku země. Vysoké zadlužení zhoršuje podnikatelské prostředí. Jak vysoký je český veřejný dluh?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.