Téma
Zdravotní pojištění a my

Zdravotní pojištění je taky daní

Všichni občané s trvalým pobytem v ČR jsou zdravotně pojištěni. Odhlásit se ze zdravotního pojištění nejde. Platbě zdravotního pojištění se nikdo z nás nevyhne. Pouze za státní pojištěnce (např. penzisty, děti) platí zdravotní pojištění stát. S platbou zdravotního pojištění máme řadu povinností, jejichž neplnění znamená sankci. Současně však máme právo a nárok na výběr zdravotní pojišťovny, lékaře a další. Známe dobře své povinnosti a práva? Kdy nemusíme platit regulační poplatky?

Články k tématu
pondělí 13. únor

Všichni platíme zdravotní pojištění

Zdravotní pojištění v Česku je povinné. Nelze se tedy vyhnout platbě zdravotního pojištění. Všichni občané s trvalým pobytem na území ČR musí platit zdravotní pojištění. Zaměstnancům je zdravotní pojitění sraženo z hrubé mzdy. OSVČ zaplatí zdravotní pojištění dle dosaženého zisku, i při ztrátě však musí zaplatit...

úterý 14. únor

Kolik platíme na zdravotním pojištění?

Přímé platby pacientů za lékařské ošetření jsou v Česku při mezinárodním porovnání nízké. V některých případech se tato informace špatně interpretuje, že je zdravotní péče zadarmo. Není tomu tak. Zdravotní pojištění je financováno z veřejného zdravotního pojištní. Tedy z našich daní. Platby přitom nejsou nízké....

středa 15. únor

Jak vysoké jsou regulační poplatky?

Náklady ve zdravotnictví rostou rychleji než reálná ekonomika ve většině vyspělých zemí světa. Světovým trendem je zvyšování přímých plateb pacientů. Česko není výjimkou. Pro rok 2012 došlo ke zvýšení regulačních poplatků. Jak jsou vysoké? Kdy se platí a kdy nikoliv?

čtvrtek 16. únor

Sankce od zdravotní pojišťovny

Zdravotní pojišťovně musíme každý měsíc platit zdravotní pojištění. Musíme však plnit i další zákonné povinnosti. Neplnění zákonných povinností znamená sanci. Zdravotní pojišťovny předepisují penále a pokuty. A velmi vysoké.

pátek 17. únor

Lékaře si můžeme vybrat

Musíme platit zdravotní pojištění a plnit si zákonné povinnosti vůči své zdravotní pojišťovně. Ze zákona však máme i práva. Můžeme si vybrat zdravotní pojišťovnu, lékaře nebo máme nárok na vrácení regulačního poplatku nad limit.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.