Téma
Zdanění mzdy 2014

Výdělky, zisky a daně

V Česku je zavedena 15% sazba daně z příjmu, přesto však i zaměstnanci s průměrnou mzdou zaplatí efektivně na dani méně o více než 3 %. Důvodem je daňová sleva na poplatníka.

Články k tématu
pondělí 31. březen

Kolik platíme v roce 2014 skutečně na dani z příjmu?

Samotná sazba daně z příjmu fyzických osob není pro zaměstnance nejdůležitější, rozhodující je, kolik skutečně zaplatí na dani z příjmu fyzických osob a jak vysoká je jejich čistá mzda. Efektivní sazba daně z příjmu fyzických osob je nižší než sazba daně, důvodem jsou daňové slevy. Jak vysoká je průměrná efektivní...

úterý 01. duben

Jak vysoká je v roce 2014 sazba daně u nadprůměrných příjmů?

Pro rok 2014 platí v Česku rovná 15% sazba daně z příjmů fyzických osob, občané s nadstandardními příjmy odvádí ještě 7% solidární daň. Jak vysoká je efektivní sazba daně z příjmu u nadprůměrné mzdy? Kdy se platí solidární daň?

středa 02. duben

V mimoevropských zemích je zdanění nižší

V Evropě je zdanění práce vyšší než v mimoevropských zemích. Sociální politika v Evropě je propracovaná, což zvyšuje finanční nároky a vytváří tlak na vyšší zdanění. V evropských zemích jsou však vyšší penze, nemocenské dávky, sociální dávky nebo podpora v nezaměstnanosti. Nejnižší efektivní sazba daně je v Chile a...

čtvrtek 03. duben

Kdy neplatí zaměstnanci v roce 2014 daň z příjmu?

Placení zdravotního pojištění je povinné, u sociálního pojištění jsou výjimky při vedlejší činnosti a daň z příjmu fyzických osob se při nízkých příjmech vůbec neplatí. Kdo v roce 2014 neplatí nic na dani z příjmu fyzických osob?

pátek 04. duben

Kdy neplatí OSVČ v roce 2014 daň z příjmu?

Při výkonu hlavní samostatné výdělečné činnosti se musí vždy platit sociální a zdravotní pojištění alespoň v minimální výši. Při nízkém hrubém zisku se však daň z příjmu fyzických osob neplatí.

zpět nahoru

Reklama
Reklama

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.