Téma
Zaměstnanci a přivýdělek

Zdanění druhého příjmu zaměstnanců

Každoročně stoupá počet zaměstnanců, kteří mají i druhý příjem. Přivýdělek pro stejného zaměstnavatele na dohodu, rozjezd vlastní samostatné výdělečné činnosti, pronájem, to jsou nejčastější možnosti pro druhý příjem. Jak se mezi sebou jednotlivé varianty pro přivýdělek liší z daňového hlediska?

Články k tématu
pondělí 01. září

Daňové slevy náleží pouze jednou

Někteří zaměstnanci pracují současně pro dva nebo více zaměstnavatelů. Pro všechny na základě standardní pracovní smlouvy. Pracovat pro dalšího zaměstnavatele je volbou každého zaměstnance. Není potřeba se současného zaměstnavatele ptát. Ani tuto skutečnost zaměstnavateli oznamovat. Jak je to s daňovými slevami při...

úterý 02. září

Do limitu se z dohody o provedení práce neplatí pojistné

Zaměstnanci pracující na základě standardní pracovní smlouvy si mohou snadno přivydělat na základě dohody o provedení práce. Výhodou přivýdělku na základě dohody o provedení práce je skutečnost, že z měsíční odměny 10 000 Kč a méně se naplatí povinné pojistné.

středa 03. září

Podnikání jako přivýdělek

Někteří zaměstnanci si přivydělávají samostatnou výdělečnou činností. Zdanění z příjmu ze samostatné výdělečné činnosti je v takovém případě nižší. Samostatná výdělečná činnost je vedlejším zdrojem příjmů. To přináší výhody pro placení povinného pojistného.

čtvrtek 04. září

Příjem z pronájmu a daňové přiznání

Zaměstnanci mající během roku 2014 příjem z pronájmu musí podat daňové přiznání. Daňové povinnosti za zaměstnance nemůže vyřídit jejich zaměstnavatel. Sociální a zdravotní pojištění se však z pronájmu neplatí, což je výhodné.

pátek 05. září

Kdy je řešením dohoda o pracovní činnosti?

Přivýdělek na dohodu o pracovní činnosti je výhodný tehdy, když sjednaný rozsah práce je větší než 300 hodin za rok. Když je rozsah práce nižší než uvedený limit, tak v praxi sjednávají zaměstnavatelé se zaměstnanci dohodu o provedení práce. Jak se liší zdanění u dohody o pracovní činnosti oproti dohodě o provedení...

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.