Téma
Začínáme podnikat

Zahájení podnikání v kostce

Podmínky pro podnikání jsou v Česku příznivé. Samostatná výdělečná činnost je oblíbená i jako vedlejší zdroj příjmu pro studenty nebo maminky na rodičovské dovolené. Podnikání s sebou však přináší i řadu povinností, registračních a daňových. Které jsou ty nejdůležitější?

Články k tématu
pondělí 02. červenec

Registrační povinnosti OSVČ

Každoročně stoupá počet občanů, kteří se rozhodnou pro samostastnou výdělečnou činnost. Třeba pouze pro přivýdělek při zaměstnání, mateřské nebo rodičovské dovolené nebo studiu. Podnikající maminka není v Česku žádnou zvláštností. Internet zvýšil výdělečné možnosti a počet osob samostatně výdělečně činných (OSVČ)...

úterý 03. červenec

Účetnictví, daňová evidence nebo paušál?

Všechny OSVČ musí platit daň z příjmu, sociální a zdravotní pojištění. Jejich výše závisí na dosaženém zisku. Ke zjištění příjmů a výdajů mají OSVČ tři možnosti: paušál, daňovou evidenci nebo účetnictví.

středa 04. červenec

Platba povinného pojistného

Všechny OSVČ musí již od zahájení své samostatné výdělečné činnosti si plnit své povinnosti vůči OSSZ a zdravotní pojišťovně. V případě, že je samostatná výdělečná činnost hlavním zdrojem příjmu, tak je potřeba platit již od následujícího měsíce alespoň minimální zálohy na sociálním a zdravotním pojištění.

čtvrtek 05. červenec

OSVČ a daně za rok 2012

Všechny OSVČ musí počítat s tím, že z dosaženého zisku budou platit daň z příjmu fyzických osob, sociální a zdravotní pojištění. Pro účely výpočtu daně z příjmu fyzických osob je přitom jedno, zdali je podnikání hlavní nebo vedlejší výdělečnou činností. Kolik odvedou OSVČ na dani z příjmu v letošním roce?

pátek 06. červenec

Důležité termíny

Menší OSVČ, kterých je v Česku většina, musí každoročně odvádět daň z příjmu fyzických osob, sociální a zdravotní pojištění. Proto je potřeba každoročně odevzdat daňové přiznání a Přehled o příjmech a výdajích pro OSSZ a příslušnou zdravotní pojišťovnu.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.