Téma
Výdaje na dovolenou

Finanční plánování dovolené

Krásná a pohodová rodinná dovolená je cílem všech rodičů. Dovolená na dluh je však špatným řešením. Volba dovolená by měla vždy odpovídat rodinným finančním možnostem a výdaje na dovolenou by se měly plánovat dopředu.

Články k tématu
pondělí 06. červen

Nezadlužujme se kvůli dovolené

Většina zaměstnanců má v letních měsících alespoň dva týdny dovolené a několik volných dní si naplánují během prázdnin i živnostníci. Kam vyrazit na dovolenou? Rozhodně by forma dovolené měla odpovídat rodinným finančním možnostem. Zadlužovat se kvůli dovolené není rozumné.

úterý 07. červen

Jak vybírat dovolenou?

Představy o ideální dovolené jsou různé. Zejména u rodin, kde mají jednotliví členové odlišné zájmy, je vhodné najít nějaký kompromis, aby každý byl spokojený a na rodinnou dovolenou rád vzpomínal. Každá dovolená by však vždy měla odpovídat finančním možnostem, toto základní pravidlo platí pro všechny. 

středa 08. červen

Náhrada mzdy za dovolenou

Zaměstnancům náleží od zaměstnavatele během čerpání dovolené náhrada za dovolenou, která se vypočítává z hrubé mzdy v předchozím čtvrtletí. Pokud si udělá volno živnostník, tak musí předem počítat s výpadkem příjmů.

čtvrtek 09. červen

Zaměstnanec nemůže čerpat dovolenou dle libosti

Zaměstnanec si nemůže sám libovolně určovat, kdy bude čerpat dovolenou. Vždy je potřeba čerpání dovolené se zaměstnavatelem dopředu řešit, aby nevznikly nepříjemné situace, že zaměstnanec si pořídí dovolenou na poslední chvíli a zaměstnavatel počítá s tím, že v následujících dnech bude v práci.

pátek 10. červen

Pro vyřízení pasu není potřeba vyplňovat žádný tiskopis

Přípravu na dovolenou není vhodné podcenit, v dostatečném předstihu je potřeba zkontrolovat platnost cestovních pasů. Vyřízení ve zkrácené lhůtě je totiž výrazně dražší. Cestovat na základě občanského průkazu mohou dospělí pouze po zemích EU, děti musí mít vždy vlastní cestovní pas.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.