Téma
Výdaje na auto

Náklady na koupi a provoz auta

V současné době se bez auta téměř žádná rodina neobejde. Dojíždění do práce, do školy, za lékařem, ale také na dovolenou a za zábavou, si nelze již bez auta představit. Jaké auto si vybrat? Jak náklady za auto mohou uplatňovat živnostníci? Kde se vyrábí nejvíce aut?

Články k tématu
pondělí 11. duben

Pořizujeme auto

Bez auta se obejde málokterá rodina. Potřebujeme cestovat do práce, vozit děti do školy nebo k lékaři a chceme vyrážet na výlety a dovolenou. Podnikatelé potřebují auto pro svůj byznys. Jaké auto však vybrat? S čím počítat při nákupu auta?

úterý 12. duben

Náklady na auto u živnostníků

Výdaje na auto mohou uplatňovat živnostníci ve skutečné výši nebo uplatnit výdajový paušál. Vždy je vhodné propočítat, která varianta je výhodnější. Jak vysoký je výdajový paušál na auto?

středa 13. duben

Daně ovlivňují náklady na provoz auta

Náš každodenní život ovlivňují daně. Při nákupu zboží a služeb odvádíme DPH. U některého zboží jako jsou např. pohonného hmoty i spotřební daň. Z důvodu existence nepřímých daní musíme při placení šáhnout hlouběji do kapsy.

čtvrtek 14. duben

Kdo platí silniční daň?

Silniční daň je záležitostí pouze živnostníků nebo firem, domácnosti nemusí mít s daňovou agendou spojenou s výpočtem a platbou silniční daně žádné starosti. Jak se vypočítává výši silniční daně a kdy se platí?

pátek 15. duben

Česko je 16. největším výrobcem aut na světě

Automobilový průmysl je pro českou ekonomiku velmi významný. Česko patří mezi největší výrobce aut na světě a v zemi působí řada dodavatelských a subdodavatelských firem. Společnosti působící v automobilovém průmyslu jsou důležitými zaměstnavateli. Dobrá situace automobilových společností je jedním z důvodů, že je v...

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.