Téma
Vánoční testy

Daňové a finanční otázky

Pro konec letošního roku jsme si pro Vás připravili daňové, právní a finanční testy, kde si můžete nejenom ověřit své znalosti z pěti různých oblastí, ale současně se můžete dozvědět zajímavé údaje platné pro rok 2016.

Články k tématu
pondělí 21. prosinec

Test z pracovního práva

Zákoník práce upravuje mimo jiné vznik pracovního poměru, povinnosti zaměstnance i povinnosti zaměstnavatele v jednotlivých pracovních situacích nebo ukončení pracovního poměru.  

úterý 22. prosinec

Test z dohody o provedení práce

Práce na dohodu o provedení práce je oblíbeným způsobem přivýdělku. Z důvodu nižšího zdanění a jednodušší administrativy práci na dohodu o provedení práci rádi nabízí i zaměstnavatelé.

středa 23. prosinec

Test ze státních důchodů

Penzijní legislativa prošla v posledních letech řadou významných změn, i pro rok 2016 se změnila výpočtová formule důchodu. Státnímu důchodu je vhodné věnovat dostatek pozornosti již během produktivního života. Co by měli žadatelé o důchod vědět?

čtvrtek 24. prosinec

Test z daňových odvodů OSVČ

Daňové povinnosti OSVČ se liší, zdali se jedná o hlavní samostatnou výdělečnou činnost nebo o vedlejší samostatnou výdělečnou činnost. Před zahájením samostatné výdělečné činnosti je vhodné se se všemi daňovými povinnostmi předem seznámit.

pátek 25. prosinec

Test z nemocenských dávek

Pro přiznání nemocenských dávek musí být splněny zákonné podmínky. Nárok na nemocenské dávky (nemocenskou, mateřskou a ošetřovné) není automatický.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.