Téma
Vánoční statistiky

Vánoce v číslech

Vánoce mají hluboký význam především pro křesťany. Po Velikonocích je to pro ně druhý nejdůležitější svátek. Nemalého významu však mají vánoční svátky také pro nekřesťany. Ti považují Vánoce za svátky klidu, kdy tráví čas se svými nejbližšími v kruhu rodinném. Jsou ale tyto svátky skutečně tak klidné?

Články k tématu
pondělí 24. prosinec

Vánoční pohoda? Pozor na svíčky!

Vánoční svátky připadající na 24., 25. a 26. prosince jsou spojeny také se čtyřtýdenním obdobím zvaným advent. Jen málokdo z nás by si dokázal představit adventní neděle bez zapálení svíčky na adventním věnci. Při nasávání vánoční atmosféry je však potřeba myslet na to, že i malá svíčka může způsobit velký oheň.

úterý 25. prosinec

Nákupní vánoční horečka

Vánoce jsou obdobím, ve kterém si řada obchodníků mne ruce nad rostoucími tržbami. Za první tři adventní týdny lze předpokládat, že Češi letos za vánoční dárky a potraviny na Vánoce utratí stejně či mírně více než v loňském roce.

středa 26. prosinec

Oblíbené vánoční dárky

Tradičními nejrozšířenějšími vánočními dárky jsou elektronika a hračky. Lidé však mnohem častěji dávají i peníze a různé vouchery. Co je hitem letošních Vánoc?

čtvrtek 27. prosinec

Vánoce na dluh

I když Vánoce začínají čtyři neděle před Štědrým dnem, už v podstatě od září můžeme v obchodech vidět vánoční výzdobu a vánoční zboží. Sotva začne podzim, zahájí obchodníci masivní vánoční kampaně na podporu prodeje svých výrobků. Řada domácností však nemá takové finanční prostředky, které by ji umožnily, aby Ježišek...

pátek 28. prosinec

Bujaré oslavy nového roku

Vánoce se pojí také s oslavami konce roku. Možností, jak strávit Silvestr, je hned několik. Čemu dávají Češi přednost a jak vítají nový rok?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.