Téma
Trh práce v ČR

Mzdy a nezaměstnanost v ČR

Průměrná mzda v Česku meziročně stoupá a nezaměstnanost je druhá nejnižší ze zemí EU. Podmínky pro hledání zajímavější nebo lépe hodnocené práce jsou nyní příznivé.

Články k tématu
pondělí 28. březen

Minimální mzda, medián a průměrná mzda

V Česku je stejně jako ve většině vyspělých zemí světa zavedena minimální mzda. V roce 2016 činí měsíční minimální mzda na plný pracovní úvazek  9 900 Kč. Jak se liší medián mzdy a průměrná mzda v ČR?

úterý 29. březen

Jak vysoká je měsíční cena práce?

Celkové náklady zaměstnavatele spojené s výkonem práce zaměstnance jsou výrazně vyšší než sjednaná hrubá mzda v pracovní smlouvě. Zaměstnavatelé odvádí za zaměstnance povinné pojistné, proplácí dovolenou, přispívají na stravu, zajišťují pracovní podmínky a platí komerční pojištění.

středa 30. březen

V Česku je druhá nejnižší nezaměstnanost

Pracovní podmínky v Česku jsou nyní příznivé, mzdy rostou a nezaměstnanost je po Německu druhá nejnižší z členských zemí EU. Dobré možnosti najít na trhu práce uplatnění mají v Česku i mladiství do 25 let, kteří v některých zemích EU hledají práci velmi obtížně.

čtvrtek 31. březen

Kde se stěhovat za prací?

Pracovní podmínky v Česku se v jednotlivých krajích liší. Stěhování je jednou z možností, jak zvýšit možnosti uplatnění na trhu práce. Ve kterých krajích jsou v Česku nejvyšší mzdy a ve kterých krajích je nejnižší nezaměstnanost?

pátek 01. duben

Klíčem k úspěchu je firemní personální politika

O prosperitě a budoucnosti firmy rozhodují její zaměstnanci. Personální politika je v prosperujících společnostech na vzestupu. Personálnímu řízení věnují spoustu času i menší firmy. Schopní zaměstnanci a dobrý pracovní kolektiv jsou velmi důležití.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2018 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.