Téma
Studenti a daně

Výdělky studentů

Absolventi s pracovními zkušenostmi mají na trhu práce lepší výchozí pozici než studenti bez jakékoliv praktické zkušenosti. Práce nebo podnikání během studia je navíc i daňově zvýhodněno.

Články k tématu
pondělí 24. říjen

Zaměstnavatelé si praxe cení

Studenti, kteří si během svého studia přivydělávají, si nejenom zvyšují svoji životní úroveň, kdy mají více peněz na studentskou zábavu, ale získávají i potřebné praktické zkušenosti, které jim usnadní nástup do prvního zaměstnání po absolvování studia.

úterý 25. říjen

Kdy náleží sleva na studenta?

Výdělečně činní studenti mají nárok na uplatnění slevy na studenta. Slevu na studenta je možné uplatnit naposledy za měsíc, kdy student dosáhne 26 let (student doktorského studijního programu 28 let). Jak se sleva na studenta uplatňuje?

středa 26. říjen

Z důchodového hlediska je práce během studia přínosná

Přestože mají studenti do penze velmi daleko a na důchodové záležitosti většina z nich nemyslí, tak pracující studenti získají proti svým nepracujícím spolužákům vyšší dobu pojištění , díky čemuž mohou mít vyšší státní důchod v penzi.

čtvrtek 27. říjen

Výdělek studenta a sirotčí důchod

Někteří vysokoškoláci pobírají po svém zemřelém rodiči sirotčí důchod a mají obavy, aby jim z důvodu práce během studia nebyl sirotčí důchod odebrán. Kdy si lze přivydělat a kdy nikoliv?

pátek 28. říjen

Kdy musí studenti podávat daňové přiznání?

Výdělečně činní studenti si musí v některých případech sami podat daňové přiznání a veškeré daňové záležitosti za ně nemůže vyřídit zaměstnavatel, jak si ukážeme ve vybraných příkladech.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.