Téma
Studenti a daně

Povinné pojistné během studia

Při splnění zákonných podmínek platí za studenty zdravotní pojištění stát, od roku 2010 se však doba studia nehodnotí pro důchodové účely. Jaké jsou pracovní podmínky studentů? Jak jsou studenti zvýhodněni při vlastní samostatné výdělečné činnosti?

Články k tématu
pondělí 08. červen

Kdy platí zdravotní pojištění za studenty stát?

Všichni občané s trvalým pobytem v ČR jsou zdravotně pojištěni a musí tedy platit zdravotní pojištění své zdravotní pojišťovně. Za některé lidi však platí zdravotní pojištění stát. Kdy platí zdravotní pojištění stát za studenty? A jak je to při posledních prázdninách?

úterý 09. červen

Studenti a sociální pojištění

Za studenty sociální pojištění stát neplatí. Přesto se však studium hodnotí pro důchodové účely, ale pouze studium získané před rokem 2010, kdy patří mezi tzv. náhradní doby pojištění. Od roku 2010 se však již studium nehodnotí. Co to znamená?

středa 10. červen

Práce během studia

Pro vysokoškoláky je vhodné, když již během studia mají vlastní příjem. Získávají potřebné pracovní zkušenosti, mohou být finančně nezávislí na rodičích a poznají více sami sebe po pracovní stránce, což se pozitivně odrazuje při hledají práce po skončení studia.

čtvrtek 11. červen

Podnikání během studia

Výkon samostatné výdělečné činnosti během studia na vysoké škole je výhodný. Samostatná výdělečná činnost studentů je totiž pro účely placení sociálního a zdravotního pojištění považována za vedlejší zdroj příjmů. Co to znamená?

pátek 12. červen

Proč mít pracovní zkušenosti již během studia?

Každý pátý mladistvý do 25 let je v členských zemích Evropské unie bez práce. Najít pracovní uplatnění není pro absolventy snadné. Absolventi s praktickými pracovními zkušenostmi získanými během studia jsou ve výhodě a mají lepší výchozí pozici než spolužáci, kteří ještě doposud nepracovali.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.