Téma
Spoříme na penzi

Je mi třicet a už si šetřím na důchod

Státní penze bude klesat, vlastní úspory a investice budou hrát v penzi velmi významnou roli. Čím vyšší vlastní "finanční polštář", tím nižší pokles životní úrovně odchodem do penze.

Články k tématu
pondělí 28. říjen

Proč je státní penze nutností?

Od letošního roku je v Česku zaveden tří-pilířový důchodový systém. První pilíř tvoří státní penze. Ve všech vyspělých zemích má státní penze své opodstatnění a ve vyspělých zemích světa se nelze spoléhat pouze na vlastní prostředky občanů v penzi. Proč?

úterý 29. říjen

Do důchodu v 67 letech? Když zdraví dovolí

Důchodový věk v Česku se postupně prodlužuje. Rok od roku odchází občané do důchodu později. Občané narozeni v roce 1977 budou dle současné legislativy odcházet do důchodu až v 67 letech. Skutečně?

středa 30. říjen

Státní penze v Evropě klesá

Poměr mezi průměrnou mzdou a průměrným důchodem se snižuje ve většině vyspělých zemích světa. Zodpovědní občané spoléhají v zabezpečení na penzi více na sebe, neboť vlastní prostředky budou muset v penzi hrát velmi významnou roli. 

čtvrtek 31. říjen

Důchod nebo sociální dávky?

V současné době se stává výjimečně, že není občanovi při dosažení řádného důchodového věku přiznán důchod. V budoucnu tomu tak nebude, neboť se zpřísňují podmínky pro přiznání starobního důchodu. Bude stoupat počet občanů, kteří budou v důchodovém věku žít ze sociálních dávek.

pátek 01. listopad

Penzi plánujme dopředu

Životní úroveň v důchodovém věku bude rok od roku více závistí na vlastním finančním zabezpečení. Vlastní zodpovědnost se bude neustále posilovat. Rodinné finanční plánování a řízení financí musí počítat se zajištění na "podzim života".

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.