Téma
Spořicí účty

Jak spořit a nezchudnout

Pokud máte volné finanční prostředky, ať už se jedná o určitý obnos, nebo možnost pravidelného ukládání určité částky, nabízí se řada možností, jak s těmito prostředky naložit. Při rozhodování o tom, kam peníze vložíme, je důležité si uvědomit, zda budeme právě tyto peníze v dohledné době potřebovat, či nikoliv. Dalším hlediskem je pak také účel, pro který rezervu tvoříme. V následujícím tématu týdne se zaměříme na spořicí účty.

Články k tématu
pondělí 18. únor

Spořicí účet – co je dobré vědět

Drtivá většina z nás je majiteli běžného účtu. Je ale tento účet vhodný i pro pravidelné spoření, či jednorázový vklad většího peněžního obnosu? Není. Jedním z hlavních důvodů je velmi nízké zhodnocení, které nepokryje ani inflaci. Dále to jsou poplatky, které nám z našich úspor také ukrajují. Běžný účet je skutečně...

úterý 19. únor

Založit spořicí účet – jak?

Spořicí účty jsou jednou z možností, jak dočasně uložit volné finanční prostředky. Této možnosti mohou využít jak fyzické, tak právnické osoby. Rozhodnete-li se pro založení spořicího účtu, je zde hned několik způsobu, jak tak učinit.

středa 20. únor

Jsou spořicí účty skutečně spořicí?

Budeme-li se rozhodovat o tom, zda si zřídit spořicí účet, či nikoliv, tak valnou většinu z nás bude při jeho výběru zajímat výše úrokové sazby. Je úroková sazba, na kterou nás banky lákají skutečně reálnou sazbou? Nebo je to jen reklamní trik?

čtvrtek 21. únor

Výhody a nevýhody spořicích účtů

Týdenní téma věnujeme spořicím účtům. Jak název napovídá, tyto účty mají (nebo alespoň by měly) sloužit ke spoření. Nabízejí ale skutečně tak vysoké zhodnocení, které pokryje jednak inflaci a jednak případné poplatky? Jsou skutečně tak výhodné, jak nás přesvědčují reklamy? Nabízejí také jiné výhody než vyšší zhodnocení?

pátek 22. únor

Alternativy spořicího účtu – jak jinak zhodnotit úspory?

Spořicí účty jsou vhodným nástrojem pro odložení dočasně volných peněžních prostředků. Ale jako vše, i spořicí účty mají své mínusy. Těmi mohou být právě ne příliš vysoké sazby. Na trhu jsou však také i jiné spořicí produkty, které lze využít. Jaké to jsou?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.