Téma
Sociální pojištění

Různé příjmy a sociální pojištění

Na sociálním pojištění odvádí někteří zaměstnanci více než na dani z příjmu fyzických osob. Jak se sociální pojištění vypočítává? Jak vysoké sociální pojištění musí minimálně platit živnostníci?

Články k tématu
pondělí 31. srpen

Kolik platí zaměstnanci na sociálním pojištění?

Zaměstnanci je z hrubé mzdy sjednané zpravidla v pracovní smlouvě sráženo i sociální pojištění. Za odvod sociálního pojištění na účet příslušné OSSZ je zodpovědný zaměstnavatel. Proč je platba sociálního pojištění důležitá?

úterý 01. září

Sociální pojištění u OSVČ

Všechny OSVČ na hlavní činnost musí zaplatit za rok 2015 sociální pojištění alespoň v minimální výši, přestože dosáhnou nízkého zisku. Sociální pojištění je pro OSVČ povinnou daní. Jak se počítá za rok 2015?

středa 02. září

Sociální pojištění z dohod

Když je sjednaná odměna u dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti do limitu, tak se z odměny neplatí povinné sociální pojištění. Současně však výkon takové práce nezakládá účast na nemocenském pojištění.

čtvrtek 03. září

Důsledky neplacení sociálního pojištění

Kdo nemá příjem podléhající platbě sociálního pojištění, ten nemá nárok na státní dávky odvíjející se od placení sociálního pojištění. Nárok na mateřskou, nemocenskou nebo důchod není automatický. Jestliže nejsou splněny zákonné podmínky, tak nelze tyto státní dávky pobírat.

pátek 04. září

Jak vysoké je maximální sociální pojištění?

Sociální pojištění za rok 2015 se platí do maximálního vyměřovacího základu, je tedy stanovena maximální výše sociálního pojištění, kterou mohou zaplatit zaměstnanci nebo živnostníci. Jak vysoké je maximální sociální pojištění?

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.