Téma
Rodinné dávky

Peníze během mateřství nebo nemoci

Rodiče mají při splnění zákonných podmínek nárok na peníze od státu během mateřství nebo nemoci dítěte. Při příjmu do limitu mohou až do 26 let pobírat přídavky na děti. Jak vysoká je mateřská, ošetřovné nebo přídavky na děti?

Články k tématu
pondělí 02. březen

Do jakého limitu musí být rodinný příjem pro přiznání přídavků na děti?

Přídavky na děti nedostávají všechny rodiny, ale pouze rodiny s rozhodným příjmem do 2,4násobku životního minima. Přídavky na děti jsou tedy testovanou dávkou, na rozdíl od daňového zvýhodnění.

úterý 03. březen

Jak vysoké je ošetřovné v roce 2015?

Rodiče pečující o nemocné dítě do 10 let věku mají nárok na ošetřovné. Výše ošetřovného se nestanovuje paušální částkou, ale závisí na délce ošetřování dítěte a na výši příjmu rodiče.

středa 04. březen

Peníze během těhotenství

Některé zaměstnané maminky z důvodu rizikového těhotenství před nástupem na mateřskou pobírají náhradu mzdy a nemocenskou. Jak vysoké peníze obdrží těhotná zaměstnankyně před nástupem na mateřskou?

čtvrtek 05. březen

Výpočet mateřské pro zaměstnankyně

Během mateřské mají maminky nárok na peněžitý příspěvek v mateřství (mateřskou). Výše mateřské pobírané zpravidla po dobu 28 týdnů závisí na dosaženém předchozím příjmu. Mateřská je totiž dávkou nemocenského pojištění.

pátek 06. březen

Výpočet mateřské pro podnikatelky

Samostatně výdělečně činná maminka má nárok na mateřskou pouze, když si platí dobrovolné nemocenské pojištění. Měsíční výše mateřské závisí právě na měsíční platbě na dobrovolném nemocenském pojištění.

zpět nahoru

O webu DůmFinancí.cz | Inzerce | Loga

Užitečné: Seznam finančních úřadů | Aktuální kurzovní lístek ČNB

Partneři: Finanční poradenství | poradci-sobě.cz | Roští.cz | Bankovní poplatky.com | Moje poplatky.cz


Všechny materiály © Copyright 2006 - 2019 DůmFinancí.cz (dumfinanci.cz ). Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1802-5153. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Ekonomický portál DůmFinancí.cz vydává společnost FINFOCUS, s.r.o., Smluvní podmínky , Soukromí
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.